Wpis z mikrobloga

@dz1erzynski: No twój nick pasuje do wypowiedzi idealnie.
Z dorosłymi też rozmawiasz za pomocą argumentu siły? Jeżeli jako dorosły, inteligentny człowiek nie potrafisz bez użycia siły wychować dziecka, to chyba coś z twoją osobą nie teges.
@Jewpacabraa: Jak pragnę zdrowia! Sam to wymyśliłeś, czy usłyszałeś pod pod sklepem nocnym?
@Jewpacabraa: Rośnie nam pokolenie cip i #!$%@?. Niewychowanych buców ponadto. Zero szacunku dla starszych.
Byłem dzisiaj w sklepie i widziałem, jak matka z chłopcem na oko sześcioletnim krzątali się między półkami. Szczeniak zachowywał się może nie głośno, ale na pewno niegrzecznie, powinien mówić tak z pół tonu ciszej. Był ponadto irytujący, co chwilę wypytywał tej kobiety, do czego służy to, do czego służy tamto, a na koniec zapytał jej, dlaczego inna
@Jewpacabraa: O ile mi wiadomo, Wolniewicz jest profesorem nauk humanistycznych, filozofem i logikiem. Jakie ma kompetencje w dziedzinie neurobiologii i psychologi, że według niego jedno zdanie wypowiedziane przez tego chłopca, podważa sens tych nauk?
Przecież wypowiedzenie słów "nie dostałem za nic" to jest typowa racjonalizacja.

Bardzo cię proszę, byś w odpowiedzi na badania i opracowania naukowe nie podawał wywodów filozoficznych, bo to nie ma sensu.
@Jewpacabraa: dla mnie osobiście bicie dziecka to jest porażka rodzica, dziecko jest takim samym człowiekiem jak dorosły. Jeśli ktoś uderzy dorosłego, kiedy ten nie robi tego czego chce inny dorosły można pójść na policję, a ten który bije poniesie tego konsekwencje.
A samą implikacje, że bicie dzieci to dobry środek wychowawczy można obalić patrząc na patologie społeczne, gdzie dzieci regularnie dostają lanie, a efekt jest wręcz odwrotny.
Ergo, biją tylko #!$%@?,
@Jewpacabraa: Co? Można tolerować patologię tylko dlatego, że dane osoby są ze sobą spokrewnione?
Czy poświęciłeś chociaż minutę na wnioski z badań naukowych? Czy wiesz, że gdy zbadano regularnie bite dzieci okazało się, że mają uszkodzenia kory mózgowej porównywalne do weteranów wojennych? Wiesz, że bite dzieci częściej popełniają przestępstwa, gorzej funkcjonują w społeczeństwie?
Patus bijący swoje dzieci ma całkiem dużą szansę dać społeczeństwu kolejnego patusa, które będzie bić innych (niekoniecznie dzieci).