Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirabelki i Szanowni Mirkowie,

Czy wiecie, że nad morzem Bałtyckim też mamy jeden z cudów natury, blisko 130 metrowe białe klify? Niestety nie w Polsce, a w Danii, ale dla niektórych mieszkających na północy łatwiej się tam dostać niż w polskie góry.

http://www.wykop.pl/link/3124297/mons-klint-masywne-biale-klify-nad-baltykiem/

Klify są świetne, szczególnie ich kolor, oraz kolor wody przy nich - wygląda niczym Morze Śródziemne. Dodatkowo, żeby zejść na dół (skąd jest najlepszy widok), trzeba zejść prawie tysiąc stopni. (994!)

Trudno się tam dostać komunikacją, ale warto, są też inne sposoby, jeśli będziecie kiedyś w Danii polecam - to tylko lekko ponad 100 kilometrów od Kopenhagi.

#podrozujzwykopem #podroze #podrozepoeuropie #dania #zainteresowania #ciekawostki #mikrorekalma #geografia #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu #kopenhaga

Wołam też zainteresowanych podróżami z mojej listy: @Pannoramix @Rebound @magdalenaq @jedzok @busemprzezswiat @nutkado @ph_on_tour @gabrys90 @kej-ti @desigualowa @Gambistka @lovelajf_by_martina
silverspike - Szanowne Mirabelki i Szanowni Mirkowie,

Czy wiecie, że nad morzem Ba...

źródło: comment_syfskISFUFDfArD8qbzgqM0pdt0PXXxY.jpg

Pobierz
  • 25
jak będziesz kiedyś miał okazję spróbuj, nie pożałujesz :)


@silver_spike: Spoko, jak tam będę to zobaczę. Ale na razie mieszkam w Alpach, nie sądzę, żeby klify to przebiły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@silver_spike: W 2013 przeszliśmy z żoną brzegiem morza Świnoujście - Hel. Nocowanie, jedzenie itd, wszystko w okolicznościach natury. Szliśmy 2 tygodnie. Temat urody polskiego wybrzeża poznałem detalicznie. Jak chodzi o klify to międzyzdrojskie są najładniejsze. Pochodzę ze Świnoujścia to może sentyment. Niemcy na Uznamie maja chyba wyższe, ale żeby je focić (w moim przypadku malować) to musi być ranek bo potem są w cieniu. Międzyzdrojskie lepsze, bo popołudniu do wieczora słońce
hop-szklanka-piwa - @silver_spike: W 2013 przeszliśmy z żoną brzegiem morza Świnoujśc...

źródło: comment_XqmdNRdyIHB5GNR6O7cExl8twixHmuRZ.jpg

Pobierz
@hop-szklanka-piwa: bardzo dziękuje za informacje! Ja mieszkałem koło Gdyni do 20 roku życia, znam więc głównie klify Orłowskie. Zachęciłeś mnie mocno, może się na koniec sierpnia wybierzemy z żonką, nie aż na 2 tygodnie, ale kilka dni pospacerować. Super zdjęcie!
@silver_spike: Nie była to jakaś długa wycieczka. Szczerze to zapamiętałem ją dosyć słabo, bo przewodnik był beznadziejny (grupa zorganizowana z biura podróży). Wszystko wywarło na mnie świetne wrażenie. Klify są super, ale nie było mi dane spojrzeć z dołu (przewodnik dał ciała i nie było czasu). Sama Kopenhaga to również wielkie zaskoczenie. Jest czysta, wszędzie są ścieżki rowerowe, fajnie się po niej spaceruje. Kulminacyjnym punktem wycieczki był Legoland, i również nie