Wpis z mikrobloga

Mirunie, czy możliwe jest podjęcie zajęć praktycznych lub jakiegokolwiek działania na rzecz szpitala, będąc w liceum? Coś w rodzaju "będziesz mieć do portfolio", chodzi głównie o zapoznanie się z pracą lekarzy, techników diagnostycznych, może nawet podejść pod zwykłe mycie podłóg...
Potrzebne działanie do personal statement na studia, a nie mogę nic innego wymyślić pod kierunek. Najlepiej w #krakow

#pytanie #medycyna #szpital #praktyki
  • 31
@Enelya: możesz być wolontariuszem, jak robiłam praktyki to pielęgniarki opowiadały nam właśnie o dziewczynach, które pod studia w uk będą robić wolontariat na jakimś oddziale. zwróć się do danego oddziału, który cię interesuje, najlepiej po prostu idź i spytaj najpierw kogoś, kto wygląda miło, przedstaw swoją prośbę, a potem do działu kadr. pewnie będziesz potrzebowała książeczki sanepidowskiej, szczepień, ubezpieczenia nww. może się udać, powodzenia. :)
@Enelya: serio, w Polsce się więcej nauczysz :-) i po studiach będziesz twarda i silna, po przeczołganiu na pierwszych latach ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja studiuję w Polsce, ale mam znajomą, która skończyła w Anglii, więc mam porównanie, choć nie wszystko z pierwszej ręki :-)
no i kilka razy na zajęciach widziałam wypisy z angielskich szpitali, to jawne żarty :-) polscy studenci by lepiej napisali
@Enelya: no rzeczywiście, rok dłużej :D studia medyczne są ciężkie i zakres wiedzy, którą trzeba posiąść jest ogromny, więc skracanie tego do 5 lat przynosi szkodę nie tylko pacjentom, ale też studentom. w stanach na lekarza się kształci jeszcze dłużej. ale rozumiem, że kończąc IB pokusa, by wyjechać za granicę jest duża( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Enelya: chcesz iść na medycynę ale nie chcesz się wkuwac atlasow na pamięć i książek xd. To może zostań przy zmywania podłogi dziecko, bo się będziesz tylko męczyć na studiach