Wpis z mikrobloga

@lerner: i co? ,że niby będziemy od tych dotacji bogatsi?
te dotacje działają na naszą gospodarkę jak heroina dla narkomana... poczytaj o przegrzaniu gospodarki i o tym dlaczego grecja bankrutuje
zbudują za te dotacje pareset km zbyt drogich autostrad a jak nam je za jakiś czas odetną nagle okaże się ,że nie mamy z czego żyć/

Też nie popieram wyjścia z UE ale nie z powodu dotacji tylko takich ,że ue wiąże narodowe zapędy niemiec i zezwala na wolny handel w obrębie UE
ogólnie ue byłaby piękną inicjatywą gdyby funkcjonowała na zasadzie niezależnych państw narodowych o wspólnej polityce zagranicznej, a jest kompletnie odwrotnie każdy kraj kombinuje jak może prowadzi własną politykę zagraniczną a ue ingeruje tylko w
  • Odpowiedz
@lerner: a ja powiem tak, rolnicy co otrzymują dopłaty a mleko bez nich kosztuje mniej niż woda, pewnego dnia gdy będą chcieli przepisać ziemię na swoje dzieci, nie będą mogli. ziemia ta będzie należeć do państwa lub uni europejskiej. Za te lata dopłat, tak może się stać i mnie to już nie zdziwi.
nikt nikomu nic za darmo nie daje (z wyjątkiem #rozdajo)
  • Odpowiedz
Jeszcze nadal słowem nie wspomniałem o kilometrach ekranów dźwiękochłonnych w miejscach które tego nie potrzebują


@Boniasty: Podziękuj ministrowi Szyszce. To on nas tak załatwił za poprzednich rządów PiS.

pewnego dnia gdy będą chcieli przepisać ziemię na swoje dzieci, nie będą mogli. ziemia ta będzie należeć do państwa


To sie już dzieje, słonko (co prawda nie na dzieci, ale na dalszą rodzinę tak), tyle że nie ma nic wspólnego z UE.
  • Odpowiedz
ue byłaby piękną inicjatywą gdyby funkcjonowała na zasadzie niezależnych państw narodowych o wspólnej polityce zagranicznej, a jest kompletnie odwrotnie każdy kraj kombinuje jak może prowadzi własną politykę zagraniczną a ue ingeruje tylko w sprawy wewnętrzne.


@Heninger: 10 plusów bym Ci dał.
  • Odpowiedz
I ekrany wybudowane po 2007, też są sprawką tego podstępnego PISiorka ()


@Boniasty: A nie? On jest autorem tych przepisów, on wprowadził chaos. Mamy winić PO za to że nie udało im się posprzątać całego burdelu jaki został po 2005-2007?
  • Odpowiedz
@lerner: Jak dobrze, że EU ma dobre serce i obdarowuje Nas górami pieniędzy, do tego typu wykresów należało by doliczyć straty wynikające z produkcji węgla, ograniczenia produkcji produktów w których obowiązują limity, koszty utrzymania unijnej biurokracji. Zapomina się też o tym, że na koniec każdej imprezy przychodzi kelner i wystawia nam odpowiedni rachunek.

Polska wpłaca tylko 22% tego co dostaje.


Naprawdę uważasz, że taka postawa liderów EU wynika z dobroci
  • Odpowiedz
@wolodia: Ty tak serio czy żartujesz? Wrzucisz tę ustawę której od 9 l at nie da się posprzątać?
edit. a powiedz mi, skoro cały burdel powstał w 2005-2007, rozumiem, że wcześniej było super, przyszedł zły PIS i wszystko popsuł swoimi ustawami, a biedne PO niestety przez 8 lat nie mogło nic odkręcić :(
  • Odpowiedz
No dobra. A gdzie dane ile PL włożyła do Unii? Więcej niż z niej dostała.


@Yellow_Banana: I to jest problem kiedy ludzie zasłyszane teorie traktują jako fakty nie sprawdzając ich zgodności z rzeczywistością, kiedy obecnie na przykład tą statystykę można znaleźć w minutę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Boniasty: Mogę mieć pretensje do późniejszego rządu że tego nie zmienił i mam pretensje.

Ale bezpośrednią odpowiedzialność za sytuację ponosi Szyszko jako ówczesny minister środowiska który to wprowadził.
  • Odpowiedz
@Andreth: Co do ekranów to pewnym problemem było prawo z 99 o podstawowych sposobach ochrony przed hałasem. W 2012 zmieniono normy hałasu na takie które według raportów WHO mogły wywoływać niekorzystne objawy zdrowotne. Jest raport NIKu w tej sprawie. Ustawa o obrocie ziemią rolną budzi pewne wątpliwości. Tylko, że obrót ziemią rolną ściśle regulują Francuzi, Niemieccy urzędnicy mogą odmówić Ci sprzedaży ich ziemi rolnej jeśli nie chcesz jej użytkować, lub
  • Odpowiedz