Wpis z mikrobloga

#bieganie #biegajzwykopem #nike

Miraski spod tagu bieganie.
Czy ktos z was smiga/smigal w butach nike free?
Zwlaszcza chodzi mi o model 3.0 ewentualnie 4.0 czyli jak najmniejsza amortyzacja.
Jakies opinie, ktos moze podzielic sie refleksjami.

Szukam jakis ciekawych butow do szybszego biegania, czegos z niskim dropem i mala amortyzacja.
Przerabialem od poczatku zabawy w bieganie asicsy, skechersy, brooksy, pumy, ale z nike nie mialem do czynienia.

Zastanawiam sie tez nad wersja flyknit czyli ta pseudoskarpeta - czy da sie w nich biegac na gole stopy?
Za wszelkie info i opinie bede wdzieczny :)
  • 3
@PurpleHaze: Biegam w nike free 4.0 flyknit, jak założyłem to nawet pięciu sekund się nie zastanawiałem, bo były dodatkowo w promocji, a kolor też mi przypasował idealnie: http://images2.nike.com/is/image/emea/PDP_HERO/NIKE-FREE-40-FLYKNIT-717075_004_E_PREM.jpg
Czułem się jakbym nie miał nic na nogach, a efekt potęgowało jeszcze przerzucanie się z jakichś NB z systemami. Polecam je do dystansów do 15km i nie po lasach, choć zdarzało mi się, ale jest to trochę ryzykowne (korzenie itp.) Ponadto uniknąć lądowania
@PurpleHaze: Do szybkich i krótkich biegów polecam Saucony Kinvara 5. Piękne butki i bardzo dynamiczne. Treningowo-startowe. Niestety trzeba dobrze mieć zrobioną stabilizację bo więzadła boczne zaczną #!$%@?ć :) Butek zajebisty, który nie wybacza błędów technicznych. Niestety ma trochę amortyzacji ale sam musisz zobaczyć. Ogólnie jest to jeden z bardziej kultowych butów i jak sam pobiegałem to wiem dlaczego. Teraz biegam treningowo w Saucony Ride to mam wrażenie że mam betonowe butki