Wpis z mikrobloga

@polip: Ja miałem w planach biec na jesieni tempem w granicach 4:30-4:40, co przekładałoby się na czas 3:15-3:20, ale obecnie walczę z shin splins czy jak to się nazywa. Ale jak chcesz o czymś podyskutować to chętnie, ekspertem nie jestem, co najwyżej wykopowym :D Na ten moment zapisałem się na 5km w czerwcu, w planach pobiec to poniżej 4min, obecnie robię 2km w 7min. i dalej nie dam rady bo muszę
@polip: ja szacuje swoj poziom obecnie na okolo 3:15 wiec zdecydowanie powyzej granicy 3. Jednak nie zamierzam juz maratonow ciskac, chyba ze treningowo - wiec nie bedzie jak zweryfikowac tych szacunkow.
Polowki bo mi odpowiadaja szybkosciowo, albo ultra bo tak teraz celuje z treningami i startami.
@cmhqwidget: nie znam tego dowcipu..
@Poncjusz_Pijak: @PurpleHaze: założyłem sobie za cel w tym roku przebiec maraton <3h. Nie wiem, czy nie porywam się z motyką na słońce, ale w zeszłym roku w swoim debiucie w maratonie miałem 3:20. Czuję, że jestem w stanie przebiec szybciej. Moje przygotowania trwały wtedy tylko ok. 3-4 miesięcy. Na razie trenuję 3-4 razy w tygodniu od początku marca. Maraton jest pod koniec września, więc
@polip: ja powinienem wedlug planu, ale mi sie nie udaje :)
Raczej ciezko ci bedzie polamac 3 bez konkretnego planu i nie wiem tez czy jednak te 4 treningi to bedzie wystarczajaca ilosc.
Sprobuj pozyczyc sobie skads ksiazke Skarzynskiego - maratony i ultramaratony Tam jest oprocz planu opisane jest tez, jak tak najprawde powinno wyladac przygotowanie na lamanie takiego czasu i jak pracochlonne to jest.

Nie wiem na jakim poziomie jestes
@cmhqwidget: @PurpleHaze: Ok, może opisze trochę bardziej moją sytuację.
W zeszłym roku trenowałem z planem do maratonu znalezionym na jakiejś stronie z bieganiem. To był plan na 3h 30 min i zakładał treningi 4-5 razy w tygodniu, trwał 16 tygodni. Nie zrobiłem tylko kilku treningów, poza tym nie miałem żadnych zegarków, pulsometrów itp. więc mierzyłem trasę na google maps no i w drogę. Wcześniej biegałem nieregularnie na pałę, a jednak
@PurpleHaze: Ok, może źle sformułowałem pytanie :) no nic, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja, jak się będę czuł po tych treningach itp. Może jak będzie bliżej startu to poopisuję swoje treningi tutaj
@polip: Jeżeli chcesz to robić PRO według periodyzacji to powinieneś się teraz skupić na okresie przygotowawczym, mniej biegania, dużo rozciągania (1-2 sesje 15-20 minut dziennie każdej partii nóg), potem siłownia i wzmacnianie, stabilizacja itd. Przez około miesiąc (najlepsze są ćwiczenia wielostawowe na siłowni pod okiem dobrego trenera). Siłownię powinieneś zakończyć przed rozpoczęciem planu np. 15-tygodniowego. W trakcie samego planu są również biegi robione pod siłę biegową ale wsparcie siłowe przed samym