Wpis z mikrobloga

Witam, czy waszym zdaniem przy szukaniu do kupna moto pora roku ma duże znaczenie dla ceny lub jakości motocykla ? czy jest sens czekać np. do jesieni itp. czy teraz jako przed sezonem maszyny są lepiej utrzymane ? kiedy najlepiej jest zakupić motocykl używany ? Pozdrawiam #motocykle
  • 6
@akcug: nie da sie ukryc, ze w zimie ceny da nizsze ale trzeba przekalkukowac. Nie kazdy tez wymienia nie wiadomo co jak zamierza sprzedac. Nie wazne co w ogloszeniu. Oleju np i tak nie sprawdzisz przy zakupie albo plynow. Gume, naped juz tak
@akcug: wielu motocyklistów zmienia moto przed sezonem, a że będą zmieniać wiedzą już na końcówce poprzedniego. Dlatego największy wybór jest jak jeszcze leży śnieg :p w połowie kwietnia motocykle są już trochę przebrane i zostały te zniszczone ponad normę/przerabianie z policyjnych/ze zdecydowanie zawyżoną ceną. Regularnie oglądam ogłoszenia Fjr i takie są moje obserwacje :)
@akcug: na jesieni jest taniej bo nie każdego stać na zimowanie. Chociaż jak nie ma 4 stówy na dobrą zimę dla moto to ciekawe jak o nie dbał... ;) Ja kupowałem na wiosnę, w marcu, ceny jeszcze dobre były.
@akcug: Jak chcesz dobrą sztukę, to sprzedającego wali pora roku. Widziałem to zarówno jako kupujący, ale też po rozmowach ze sprzedającymi kumplami. Jedyna różnica to w ilości ofert - w sezonie ludzie wolą jeździć więc ofert jakby też mniej. Aha, nie ma czegoś takiego jak okazja na rynku moto i auto też ;)
Dzięki trochę to rozjaśniło sytuację, mam nadzieję, że uda się coś szybko kupić, jak nie to chyba wrócę do tematu we wrześniu. Pozdrawiam.