Wpis z mikrobloga

Od wielu miesięcy chciałem uruchomić serwis, który zbierałby materiały niedostępne dla szeregowego Świadka Jehowy. Większość z nich nie ma pojęcia, że ich zwierzchnicy mają poufne listy z "centrali" i podręczniki z instrukcjami, wytyczne jak odpowiadać na korespondencję, jak postępować z przypadkami pedofilii itd. W końcu słowo stało się ciałem i tak powstało Archiwum WTS. Serwis jest cały czas w fazie rozwoju, ale już teraz można z niego pobrać kilkaset różnych pozycji.

Temat jest dość niszowy, ale może kogoś kto akurat ma z tym do czynienia to zainteresuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #religia
  • 12
@noelo_cohelo: Ah, na telefonie niestety nie ma na razie tych przycisków, zapomniałem ich dodać :).

Na przykład nie sądzę, żeby chociażby w KK wszyscy wierni znali wszystkie dokumenty kierowane do władz...


Wielu np. ceniło sobie, gdy wyciekły tajne dokumenty wewnętrzne KK mówiące o zamiataniu pedofilii wśród księży pod dywan, przenoszeniu ich do innych parafii, itp. Człowiekowi otwierają się oczy, gdy ma możliwość zapoznania się z takimi rzeczami. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję,
@ohmyjw: wiara chyba nie jest dla ludzi którzy najbardziej cenią swoje zdanie i logikę.
To źle wnioskujesz :P
Swoją drogą zastanawiam się czasem, ilu jest ŚJ tutaj, na mirko. Bo jeśli są, to chyba tę "chore" i "słabe" jednostki ;>
@ohmyjw: No i dlatego postanowiłeś zmienić temat? Pragnę zauważyć, że przestałeś dyskutować o PNŚ, a zacząłeś skakać po tematach. Naprawdę nie mam ochoty dskutować z tobą na kolejne tematy, gdyż problemem jest twoje emocjonalne nastawienie, a nie merytoryczność. Podałem ci argumenty, a ty skaczesz na rok 1914 i wspominasz or Russellu. Russell nie ma znaczenia, on był tylko (i w sumie jedną z kilku osób) osobą, która zorganizowała pierwsze grupy studium
@tarcamion: Coś Ci się chyba pomyliło brachu i odpisałeś nie tam gdzie trzeba. W którym miejscu zmieniłem temat?

Czy mam emocjonalne nastawienie do tematu? Pewnie, że tak. Ale nie zmienia to faktu, że merytoryki mi nie brakuje. Znam doskonale wszystkie nauki ŚJ i to jak zmieniały się one w czasie (nie, nie polepszało się ich zrozumienie, ale całkowicie je zmieniano i odwoływano tak jak akurat Ciału Kierowniczemu pasowało). Znam też bardzo