Wpis z mikrobloga

Elo Mireczki,

wiecie, że Wojtek Drewniak z Historii bez cenzury wydał książkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Mamy dla Was jej 3 egzemplarze.

Zadanie konkursowe:
Przedstaw nam swoją ulubioną polską postać historyczną i krótko uzasadnij.

Pierwszą książkę otrzyma osoba, której postać historyczna uzyska najwięcej plusów.
Druga powędruje do osoby, której wpis najbardziej przypadnie nam do gustu.
Trzecią rozlosujemy wśród plusujących.

Na Wasze wpisy czekamy do jutra do godziny 15.

Dajcie też znać, czy bylibyście zainteresowani AMA z ekipą Historii bez cenzury ( ͡º ͜ʖ͡º).

#rozdajo #konkurs #historia #ksiazki #historiabezcenzury #epicmakers #youtube #polskiyoutube
EpicMakers - Elo Mireczki, 

wiecie, że Wojtek Drewniak z Historii bez cenzury wyda...

źródło: comment_bq5HVnlq2igPAQEA7k4k7PTMGIP2SCQO.jpg

Pobierz

Czy chcesz AMA z ekipą Historia bez cenzury?

  • Taaaaaaaaaaaaaak 44.2% (1009)
  • Nie, nie chcę 40.5% (926)
  • Sprawdzam 15.3% (349)

Oddanych głosów: 2284

  • 98
  • Odpowiedz
@EpicMakers: Mieszko II Lambert.

Przez większość uważany za władcę słabego i ułomnego, moim zdaniem Mieszko II zrobił dobrą robotę.
Sytuacja w której się znalazł po śmierci ojca wcale nie była taka kolorowa jak wszystkim dokoła się wydaje. Chroby zostawił Polskę mocną z dużym terytorium, ale czy trwale scaloną i aż tak mocną żeby utrzymać tak rozległe terytoria? Start był dobry, wyprawy Mieszka na Saksonie i mądre sojusze niestety obróciły się przeciwko
  • Odpowiedz
@EpicMakers: Jedną z ciekawszych postaci historycznych, na jakie niedawno trafiłem, jest podpułkownik Jan Zumbach. Pierwszy raz usłyszałem o nim najpewniej lata temu, czytając Dywizjon 303 Arkadego Fiedlera, ale dopiero dzięki filmikowi Chmiela, dowiedziałem się o nim czegoś więcej.

Johnny 'Kamikaze' Brown w czasie II wojny światowej był polskim lotnikiem, dowódcą sławnego Dywizjonu 303, lecz najciekawsze jego przygody mają miejsce po wojnie - zostaje on bowiem najpierw podniebnym przemytnikiem, a później najemnikiem
R.....n - @EpicMakers: Jedną z ciekawszych postaci historycznych, na jakie niedawno t...

źródło: comment_fqz8CBkzNenVyk7EpWiWNVKyWD8IESYX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@EpicMakers: jak zwykle większość daje władców i żołnierzy, a przecież postać historyczna nie musi być politykiem (ale jednego wymienię ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Maria Skłodowska-Curie
Opracowała teorię promieniotwórczości, odkryła dwa pierwiastki, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla (w dziedzinie fizyki 1903 i w chemii 1911). Jedyna kobieta, która otrzymała tę nagrodę 2 razy i jedyny uczony w historii nagrodzony w dwóch różnych dziedzinach nauk przyrodniczych. Pierwsza kobieta-profesor na Sorbonie;
  • Odpowiedz
@EpicMakers: Takim małym bohaterem, którego historia jest świetnym materiałem zarówno na polską legendę, a także pełnometrażowy film fabularny, komiksy, o książkach nie wspominając, a także którego historia jest odzwierciedleniem Polaków uciekających od wojny, po to by wrócić i walczyć w niej o wolność, bez wątpienia jest nim niedźwiedź Wojtek. Historia kaprala Wojtka i 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii jest piękna, oraz pokazuje jak bohatersko nasi rodacy walczyli w bitwie o Monte Cassino,
  • Odpowiedz
@EpicMakers:
1. Bądz bordo
2. Hejtuj agore i wyborczą
3. sprzedj się z jakaś gówno książkę mimo ze szansa na jej wygranie jest mniejsza niż ta że zruchasz xD
4.76 korwin
5. wykopface.png
  • Odpowiedz
@EpicMakers: Stanisław Wyspiański - w mojej ocenie polski da Vinci - dramatopisarz, poeta, inscenizator, twórca nowoczesnego teatru polskiego, grafik, architekt, projektant mebli. Przez wielu tytułowany czwartym polskim wieszczem, autor, m.in. Wesela. W sztukach plastycznych tworzył w stylu secesji, autor wielu świetnych obrazów, litografii, witraży, czy form wzorniczych.
  • Odpowiedz
@EpicMakers: mojo ulubiono postacio historyczno jest pies który jeździł Kolejo......A dlaczego?

Bo mu zabrali prawo jazdy za jazdę po dragach a i tak musiał dojeżdżać
do pracy żeby zarobić na swoje małe piesely
#takaprawda
  • Odpowiedz
@EpicMakers: caryca Katarzyna 2! za jej seksualne ekscesy ale i za to,że po romansie z Paniatowskim, jakieś 30 lat, doprowadziła do wyboru jego na króla w 'prawie wolnej elekcji" ! Króla oczywiście Polski, mówiąc, że jak Poniatowski zostanie królem, Polska będzie jak na tacy, no kawał cholery ale i nieźle to ogarnęła.
  • Odpowiedz