Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio na allegro Amigę - wersja Red Led.
http://allegro.pl/show_item.php?item=6093206093
Amiga działa, już sprawdzałem. Ale cwaniak z allegro nic nie napisał w aukcji, że modulator jest zerdzewiały i nie działa! To jakiś znany amigowiec, na pewno znany na scenie. Więc mam 2 pytania, może mi doradzicie. Warto mu wystawić negatyw z tego powodu, czy żądać zwrotu jakiejś części gotówki? W opisie aukcji zabezpieczył się parszywie dopisując "Na wszystko nie daję gwarancji". I drugie pytanie - czy warto pieprzyć się z tym modulatorem i go naprawiać, wyczyścić z niego tę rdzę czy lepiej szukać nowego? Podłączyłem się na razie przez gniazdo mono i obraz mam czarno-biały, więc amisia śmiga.
#amiga #allegro #elektronika
A.....o - Kupiłem ostatnio na allegro Amigę - wersja Red Led. 
http://allegro.pl/sho...

źródło: comment_50Ol2EiuoAVWxl07IEdKe2Cd2S5Rv4Sm.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Można próbować i pieprzyć się. Zobaczymy co będzie. W zawiadomieniu na policji podam, że żądam pokrycia kosztów z tym związanych, czyli najprościej zakupienia jakiejś uszkodzonej myszki, z której tę część można pobrać. Zgłoszę na policję. Sam ciekawy jestem jak to się potoczy i jak policja reaguje na takie sprawy. Pewnie mnie zleją, ale trzeba się przekonać...
  • Odpowiedz
@Axelio: Dlatego jakbyś najpierw do gościa zadzwonił i przy ewentualnym jego oporze postraszył policją (co go pewnie #!$%@? do reszty ;P) to może miałoby to sens + spór na Allegro, a tak to się skończy w ten sposób, że Cię oleją, a sprawa potrwa z pół roku. Zobacz tag #incore00gate do tej pory (chyba 3 miech już) nic nie ruszyło ;P a gość chciał wyłudzić kasę więc poważniejsza
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Już mu napisałem maila, że zgłoszę to na policję, na co on:

Jest to dokladnie ten modulator ze zdjecia. Moze sobie Pan zglosic nawet do watykanu. Policja nie jest od rozpatrywania reklamacji. Proszę postępować zgodnie z kodeksem cywilnym jeśli już Pan ma ochotę.


Jakiś nienormalny.
  • Odpowiedz
Axelio, ja bym odpuścił. Sam modulator to o dupę roztrzaskać - tylko RGB/SCART lub SCAN DOUBLER, inaczej zepsujesz sobie oczy. Amigę kupiłeś w dobrej cenie, można powiedzieć że modulator był gratis - a darowanemu koniowi nie zagląda się przecież w zęby:) Na Policji sprawa spalona z góry, nikt nie będzie się chciał tym zająć. A kolory mogą różnie wypaść na zdjęciu w zależności od balansu bieli / oświetlenia, co możesz zrobić to
  • Odpowiedz
@tank_driver: Faktycznie w A500 tak było, ale można łatwo zrobić kabel z RGB do scart.
Do mojej A600 miałem 1084s połączony kablem RGB i tam jakość obrazu była idealna ;)
  • Odpowiedz
@Axelio: Niestety, w mojej kolekcji nie ma uszkodzonych myszek, ale zapytaj na ppa.pl
Modulatory były produkowane gdyż znaczna część telewizorów w czasach Amigi 500 nie posiadała złącza SCART, albo było jedynie wejście antenowe, albo antenowe i composite. Do tych dwóch ostatnich był potrzebny modulator (w zasadzie to composite można było połączyć z wyjściem "video" Amigi 500, z tym że obraz był jedynie czarno-biały).
  • Odpowiedz
@tank_driver:
@Axelio:
@Dezynwoltura: co za #!$%@? podejście "ja bym odpuścił" a później nie da się kupić na allegro nic wartościowego bo janusze wiedzą że sprzedadzą gówno i nikt im nic nie zrobi bo od prywatnego sprzedawcy nie przysługuje nawet 14 dni na zwrot... Kupowanie na allegro od kogoś innego niż sklep praktycznie już nie istnieje bo każdy może cię wyruchać a kupującego nic nie chroni. Szkoda
  • Odpowiedz
@Stragan: A kto pisał o odpuszczeniu ? Naucz się czytać ze zrozumieniem.


@tank_driver: No właśnie dlatego pisałem żeby dać z myszki kulkowej osłonę i spróbować dorobić jakieś zaczepy, kupowanie myszki tylko dla klapki mija się z celem trochę.
  • Odpowiedz