Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio na allegro Amigę - wersja Red Led.
http://allegro.pl/show_item.php?item=6093206093
Amiga działa, już sprawdzałem. Ale cwaniak z allegro nic nie napisał w aukcji, że modulator jest zerdzewiały i nie działa! To jakiś znany amigowiec, na pewno znany na scenie. Więc mam 2 pytania, może mi doradzicie. Warto mu wystawić negatyw z tego powodu, czy żądać zwrotu jakiejś części gotówki? W opisie aukcji zabezpieczył się parszywie dopisując "Na wszystko nie daję gwarancji". I drugie pytanie - czy warto pieprzyć się z tym modulatorem i go naprawiać, wyczyścić z niego tę rdzę czy lepiej szukać nowego? Podłączyłem się na razie przez gniazdo mono i obraz mam czarno-biały, więc amisia śmiga.
#amiga #allegro #elektronika
A.....o - Kupiłem ostatnio na allegro Amigę - wersja Red Led. 
http://allegro.pl/sho...

źródło: comment_50Ol2EiuoAVWxl07IEdKe2Cd2S5Rv4Sm.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Axelio: Samo gniazdo kosztuje kilka złotych i z odsysaczem wymienisz bez większych problemów. Wyślij zdjęcie do tego sprzedawcy i zapytaj jakie widzi rozwiązanie tego problemu (pomimo braku gwarancji)
  • Odpowiedz
Wysłałem jemu takiego maila, zobaczymy jak zareaguje. Jak ktoś chce dalszego ciągu, to niech śledzi ten wpis.

Dzień dobry.

Otrzymałem dziś paczkę z Amigą 500 Red Led. Sprawdziłem - Amiga działa. Ale w aukcji nie zaznaczył pan nic, że modulator jest zerdzewiały i nie działa. Dołączam zdjęcia w załączniku. Nie zaznaczył pan także nic o tym, że mysz oprócz kulki nie ma też plastikowej części do podtrzymywania kulki. Kulkę mam własną i
  • Odpowiedz
oooo jaki cham! odpisał

Od pierwszej Pańskiej wiadomosci ton Panskich wypowiedzi jest arogancki i roszczeniowy więc proszę się nie dziwić, że potraktowałem Pana tak a nie inaczej. Na żadne ugody nie będę szedł bo nie mam na to ani czasu ani ochoty. Nie gwarantowałem, że 30 letni niemal sprzęt będzie jak nowy. Po zdjęciach widzę jedynie nieco rdzy, którą wystarczy wyczyścić. Następnym razem radzę zmienić podejście, a rozmowy będą wyglądały inaczej.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Axelio: Czy to musi być zaślepka od konkretnej myszki, mam stare myszki kulkowe pod PS2 od PC'ta mogę Ci taką zaślepkę wysłać w cenie wysyłki. Możesz podać też wymiary jakieś to sprawdzę, a nóż pasuję (ew. model myszki).
Myślę, że to złącze można kupić i przylutować. Negatywa w razie czego nie dawaj, bo w zasadzie 95% sprzętu działa, ewentualnie neutrala albo gwiazdki za zgodność przedmiotu z opisem i kontakt ze sprzedającym
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Wstawię na film całą korespondencję, ok?
Co do myszki, zamieszczam fotkę, ale raczej wątpliwe, że będzie pasował ten plastik od innej myszy :(
Sprawę i tak zgłoszę na policję - a czy coś z tego wyjdzie, to już nie wiem, to zależy od policji i wagi sprawy. Koleś rzeczywiście wysłał mi inny modulator niż na fotce z allegro. Tam jest faktycznie błyszczący, a ten co dostałem jest brązowy od rdzy
A.....o - @Dezynwoltura: Wstawię na film całą korespondencję, ok?
Co do myszki, zami...

źródło: comment_DD4j7aMT5xY6WZc7xvhGamH43whZTZoV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Axelio: Najpierw bym to przez Allegro załatwiał - załóż spór - napisz, że nie chcesz nikogo naciągać na zwrot towaru, czy kasy, ale rekompensatę lub dosłanie tego co trzeba; bo na aukcji jest inna część. Chyba, że chcesz to zwrócić w związku z błędem na aukcji.
Serio na policję latać z taką pierdołą ? Zrobisz w sumie jak chcesz...
  • Odpowiedz
@Axelio: 30 dni jest na załatwienie sprawy... potem wkracza pracownik. Oczywiście dodatkowo można napisać do supportu w tej sprawie, ale pewnie gówno zrobią... Nie wiem co tam w waszej korespondencji między sprzedawcą, a Tobą wynikło, ale żeby się nie dogadać o taką pierdołę to trzeba być Polakami :P
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: No ja kolesiowi zaproponowałem zwrot częściowej kwoty za ten modulator i brak plastiku w myszce. A on do mnie z mordą, tak jak wyżej wkleiłem...
No a co do sporu - u mnie pracownik nie wkroczył, a spór się zakończył sam, bo się przedawnił. Więc jak to jest?
  • Odpowiedz
@Axelio: Jakoś go tam trzeba pilnować faktycznie, musisz poszukać na Allegro, ja zakładałem z rok temu ale w innej sprawie to mi gówno pomogli w sumie i na koniec i tak pewnie Cię na policję wyślą.
Tylko pomyślmy, na policję w związku z brakiem zaślepki od kulki i zardzewiałą wtyczką zrobisz problemy kolesiowi (OK częściowo należy mu się), ale i sobie (trzeba z tym latać).
Zrobisz jak uważasz, ale załóż najpierw
  • Odpowiedz