Wpis z mikrobloga

Kup se Audi mówili, nowoczesny, przewaga dzięki technice, CR to dobry silnik, DPF jest fajny bo jeździsz dużo to nawet nie będziesz wiedział że go masz...


Padło na moje auto. Wracam z różowym do domu a tu cyk kontrola check engine.
Jedzie normalnie więc spoko mozna jechać, ale ciekawość nie dawała spokoju co to się mogło stać.
W domu Delphi pokazuje taki błąd
http://i1060.photobucket.com/albums/t443/WiewiurPL/Warsztat/IMG_20160410_173539_zpsb9glmtpe.jpg
No i mamy winowajce.
Szybkie poszukiwania, jedna śruba i mam numer ori i numer Boscha.
Stary przy demontażu stracił jedną rurkę ale i tak poszedł na śmieci.
http://i1060.photobucket.com/albums/t443/WiewiurPL/Warsztat/IMG_20160412_071442_zpshlsocjbd.jpg
Nowy dostępny od ręki w IC.
Wymieniony i wszystko gra DPF zregenerował się jak jechał dziś rano do pracbazy (wiem bo zabrałem ze soba kompa + VCDS)
Czyli nie taki DPF straszny jak go malują. Oczywiście przy założeniu że nie robisz 4-8km tylko po mieście przez cały m-c.
#wiewiurwwarsztacie #mechanikasamochodowa #audi
  • 8
@mich_al: no dostępność mają fajną nie ma co. Ogólnie są mocni w magazynie, za nimi jest np. Inter Team gdzie wielu rzeczy nie da się zamówić. Nie wiem jak auto Land tam nic nie biorę.
Od tego roku tylko IC w sumie/
@WiewiurPL: zazwyczaj jak coś do auta potrzebowałem to Autoland miał na następny dzień a w IC od ręki prawie wszystko. No i czasami w autolandzie jakąś pierdółke znaleźć też ciężko żeby nawet na następny dzień było (np. z bezpiecznikiem do mondeo tak miałem) zresztą musisz sprawdzić sam bo chyba masz mniej więcej po drodze ( ͡º ͜ʖ͡º). A DPF mam teraz w vectrze od niedawna i
W domu Delphi pokazuje taki błąd


@WiewiurPL: Jak to się sprawuje to Delphi? Widziałem u znajomego to raz, że polskie tłumaczenie kulawe oraz np. w BMW 320i 1996 nie było można znaleźć w "live data" napięcia sond ani temperatury płynu.
@biskup2k: zajebiście powiem Ci. W BMW fakt nie zawsze pokazuje wartości we wszystkich możliwych blokach ale taki urok uniwersalnego testera. Używam go cały czas bo bluetooth i uniwersalność. Wygoda.