Wpis z mikrobloga

Wjeżdżam sobie wczoraj na rowerze na skrzyżowanie - przejście wyraźnie podzielone na pasy dla pieszych i przejazd dla rowerów, osobna sygnalizacja etc. (ale nawierzchnia ta sama)
Wjeżdżam ja i inni rowerzyści, a tu na przejeździe samym środkiem idzie młody koleś z neseserkiem (chyba tak to się nazywa). Biorąc pod uwagę, że z przeciwka też ktoś jechał, to przez chwilę miałam trochę przyblokowany przejazd, więc zwolniłam i zadzwoniłam dzwonkiem. Koleś się niesamowicie obruszył i zanim odjechałam zdążył pogrozić mi pięścią i krzyknąć, że "jestem bezczelna, a on ma prawo chodzić po ścieżce rowerowej BO MA WALIZKĘ NA KÓŁKACH"

(ʘʘ)

.. ma prawo chodzić po ścieżce rowerowej BO MA WALIZKĘ NA KÓŁKACH

#janiewiem #rowerowykrakow #rower
  • 39
  • Odpowiedz
Może lepiej się biegnie po asfalcie niż kostce jeśli takowy jest położony na ścieżce rowerowej.


@Pawu1on: ponoć lepiej. tak samo lepiej się jedzie wózkiem po asfalcie jak obok jest kostka ("nie telepie tak dziecka")

W mojej okolicy najczęściej widzę jak większość biegaczy biegnie ścieżką rowerową ale przy samej krawędzi chodnika żeby móc zejść (zbiec?) ze ścieżki gdy widzi rowerzyste z naprzeciwka

Sytuacja z wózkami jest za to kuriozalna. Większość jeździ po
  • Odpowiedz
@Odczarowana: no, to jeśli walizka ma dwa kolka to niczym, nawet znajomością przepisów i sygnalizowaniem manewrów nie różni sie od typowego rowerzysty
  • Odpowiedz
Sytuacja z wózkami jest za to kuriozalna.


@6c6f67696e: Jest kuriozalna, nie myślałem o tym, dopóki nie dorobiłem się dziecka. Teraz auta mają równy asfalt, rowery mają równy asfalt, a "piesi" (w tym: rodzice z wózkami, babcie z wózkami zakupowymi, niepełnosprawni, rolkarze), których zazwyczaj jest więcej niż rowerzystów, muszą poginać po jakiejś nierównej kostce albo popękanych płytach. Tak samo przejazdy przez jezdnie - dla rowerów gładki zjazd i wjazd, dla pieszych jakieś
  • Odpowiedz
@ZohanTSW: Neseser (z łac. necessarius - potrzebny) – rodzaj małej walizki lub torby podróżnej, przeznaczonej na podręczne drobiazgi, np. przybory toaletowe.
neseserek = nieduży neseser :)
  • Odpowiedz