Wpis z mikrobloga

Chcę zacząć w wolnym czasie powoli naukę programowania, jaki język warto teraz umieć? Zastanawiałem się nad Javą ale wolę się dopytać ludzi obeznanych w tym temacie.
#informatyka #programowanie (mam nadzieję że tym razem nie będzie linczu za tag bo choćby nie wiem co się działo to nikt mi nie wmówi że to nie jest związane z programowaniem)
  • 23
@leworwel: angielski daje najwiecej.

Jezyk programowania to raczej juz od preferencji zalezy. Ja lubie javascript a nie lubie javy. Znam osoby ktore maja odwrotnie. I w jednym i w drugim mozna zarabiac pieniadze wiec powinienes kierowac sie wlasnym wyczuciem.
@leworwel: Warto każdy szukany przez pracodawców tam, gdzie chcesz pracować. Ogólnie java, php, js z frameworkami, c# i wszelkie mobilne. Jak nic nie potrafisz to podstawy praktycznie wszędzie sa takie same. Ja uczyłem sie podstaw sam na c/c++ i bylo git
@karer: naucz sie javascriptu a potem oducz sie scriptu, bedziesz znal tylko jave ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@leworwel logicznego myslenia i algorytmiki sie naucz, wtedy zaden jezyk nie bedzie Ci straszny. Od skladni jezyka jest dokumentacja jezyka. A jak chcesz sie uprzec na jeden jezyk konktetny to sprawdz rankingi popularnosci i zapotrzebowania na rynku... raz to jest Java EE, raz Python, co jakis czas to sie tasuje.
@leworwel: nie wiem czemu maja sluzyc te wycieczki personalne. Zadajesz debilne pytanie, ktore w tagu przewija sie kilka razy w tygodniu to dostajesz (pozornie) debilne odpowiedzi...
@leworwel: na początku nie masz w co celować, @Kaczus2B dobrze Ci to streścił. Od podstaw samodzielna nauka to w najlepszym wypadku długie miesiące, w tym czasie możesz już np. dostrzegać wady obranego języka i przejść na inny, bo why nie? jak już napiszesz parę rzeczy w czymkolwiek to ogarnięcie kolejnego języka na potrzeby już karierowe jest prostsze(no dobra jak php wybierzesz i przejdziesz na normalny język to będziesz się szarpał z