Wpis z mikrobloga

Mirasy z #odchudzanie czy też #mikrokoksy możecie polecić jakieś ciekawe diety dla osób odchudzających się?
Sprawa jest taka, że od stycznia zmieniłem kilka swoich nawyków żywieniowych, odstawiłem większość cukru i to dało efekt w postaci straty 12kg (spadek z 107kg do 95kg).
Teraz chciałbym iść dalej, ale już bardziej profesjonalnie. Stąd moje pytanie o dietę (ćwiczenia dołożę we własnym zakresie).
  • 12
@valdo: licz kalorie: kup wagę kuchenną, oblicz zapotrzebowanie kaloryczne i jedz ze trzysta kalorii mniej - jak ze trzy razy o 18:00 się obudzisz z ręką w nocniku i przekroczonym limitem na ten dzień to z czasem sam ogarniesz co jeść, a czego unikać. Jak masz androida to obczaj fatseret albo my fitness pal.
@ryhu: Dzięki. Myfitnespal mam nawet zainstalowane, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać, odrzuca mnie interfejs; sprawdzę to drugie :)
Problem tylko jest taki, że o 18:00 to ja zazwyczaj siedzę w pracy i do chałupy wracam około 21:00. Czy w takim wypadku mogę sobie nieco przesunąć godzinę ostatniego posiłku, czy lepiej jednak trzymać się tej 18:00 ?
@valdo: ja się przerzuciłem na fatsecret, dużo bardziej mi odpowiada.
A tą osiemnastą to tak strzeliłem jako przykład, że jak się nie pilnujesz i się objesz snickerów to Ci się limit o 18 wyczerpie i potem głodny będziesz chodził - to nie jest żadna graniczna godzina, ani nic:P Zmieść się w 24h w swoim limicie i tyle, godziny bez znaczenia.
@ryhu: Kumam i wypróbuję tę aplikację ; ) Chciałem sobie nawet jakiś dietetyczny catering zamówić do roboty, ale jak mi zaśpiewali 1500 PLN za miesiąc to uznałem, że aż tak #!$%@? nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@valdo: olej katering, z tą godziną to zmierzałem właśnie do tego, że z czasem sam ogarniesz jakie produkty wcinać, żeby było dobrze. Obczaić kanał yt ziomka @sylwetka - ma w profilu na wykopie filmy
@valdo: akurat tego nie proponowalem, po prodtu ivh kalkulator zywieniowy najlepszy:D. Na pewno osobom ukladajacym diete czy trening na kfd czy sfd mozna predzej zaufac niz jakims dietetykom z dupy jakich pelno po necie ;)
tylko, że teksty w stylu mniej żreć i więcej ćwiczyć nie są konkretami, dla osób, które nie mają wiedzy. czasami chcesz po prostu schudnac i nie zglebiac tematu. Jak ma być apka do liczenia kalorii - Fitatu. Jeśli dieta? Nie wiem, Fitatu gdzieś mnie podprowadzilo do portalu o odchudzaniu vitalia.pl i tam są jakieś diety i piszą, że 10 lat są na rynku to może się znają na rzeczy.
@Ch-jogromPL: Tak, mam jeszcze zacząć biegać i wyjść do ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdybyś umiał czytać to byś wiedział, że ten wariant podstawowy mam już za sobą. Spadek 12kg w 3 miesiące nie wziął się z nikąd. Jednak teraz chcę iść dalej już nieco bardziej "fachowo".
@yahoomlody: rozumiem ; ) ja po prostu leniwy jestem i jak zobaczyłem, że za 70 PLN mam dietę +