Wpis z mikrobloga

Mam pytanka co do pierwszej części Dark Souls. Zrobiłem już pierwszy dzwon (ten w klasztorze), potem poszedłem do kanałów i zabiłem tego smoka-robaka, a następnie próbowałem iść do Blighttown, ale potwory wydawały mi się zbyt mocne, więc wróciłem się na górę i zabiłem tego dużego motyla.
1. Gdzie powinienem teraz iść?
2. Chciałbym pofarmić trochę dusz, bo mam już 29 poziom, ale muszę poulepszać zbroję, bo wymieniłem rycerską na tę ulepszoną rycerską :< Mam otwarty las Astorias, ale te moby praktycznie nie tracą HP (mam Drake Sworda), a sam obrywam za połowę życia. W internetach pisali, żeby iść tam na 20-30 lvlu :< Niby mógłbym farmić most ze smokiem, ale może jednak jest szybszy sposób?
Gram Knightem, rozdawałem wszystkie staty w Vitality i Endurance. W Strength rozdałem tylko tyle, aby móc używać Drake Sworda w jednej dłoni, w Faith i Dexa dałem po 1 punkcie, żeby móc używać krótkiego łuku i heala.
#darksouls
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zavis: Raczej szkoda zachodu na ulepszanie zbroi, zwłaszcza jak cierpisz na brak dusz, różnica jest pomijalna. B--ń ulepszaj. Jak masz ulepszoną b--ń i nadal ci mało dmgu, to czas zmienić b--ń. Ale jak mówisz że jeden dzwon tylko ogarnąłeś to jeszcze powinien być dobry. Jak ci się nudzi to porównaj sobie na jakiejś wiki staty innych broni.
A co do farmienia to polecony wyżej las jest dobry do grindu, ale
  • Odpowiedz
@Zavis: No i drake sword później (albo już teraz) niekoniecznie musi być najlepszą opcją. Jeśli dobrze pamiętam to drake sword nie miał żadnych przeliczników. Oznacza to tyle, że ma tylko bazowy dmg i wraz ze zwiększaniem siły/zręczności nic więcej nie zyskujesz. Nie wiem jakie bronie ci się podobają, czym lubisz grać to nic nie doradzę. Ja pamiętam, że lubiłem zewihandera. Tak czy siak niedługo będziesz musiał drake sworda porzucić na
  • Odpowiedz
@Arge: spróbowałem przed chwilą i nawet jakoś idzie, ale ten magik, który strzela Soul Arrow nie chce skakać tylko strzela w mur :<
@jtank: @Feuforce: Drake Sworda ulepszać nie mogę (potrzebuję smoczej łuski, a czytałem że i tak nieopłacalne), a póki co nic lepszego nie znalazłem (tzn. oprócz tego dużego topora za obcięcie ogona smokowi-robalowi, ale na niego potrzebuję 50 str) :<
  • Odpowiedz
@Zavis: Nie wszystko od razu musi być lepsze. Zobacz ile masz tytanitu, popatrz na bronie które mają coś koło 100 dmg i mają jakieś przeliczniki (od C w górę najlepiej, S jest najlepsze, ale mało broni taki ma, A jest spokojnie do znalezienia myślę), zajrzyj na wiki lub po prostu wklep nazwę w googla i często na tych wikiach soulsowych masz pokazane ile b--ń zyskuje dmg przy ulepszaniu. Przykład, wcześniej
  • Odpowiedz
@Zavis: na moście gdzie jest ten smok wśród leżących przedmiotów jest claymore, jedna z najlepszych broni w grze. Świetnie się skaluje i ma doskonały system ruchów. Wystarczy go skusić by zleciał na most i przebiec dalej póki się nie ogarnie i nie spali ciebie. Przed bramą , nad którą siedział, leży claymore a w bramie ognisko. Ja go używałem ąż nie dostałem w swe łapska halabardy czarnego rycerza. Gdy dostaniesz
  • Odpowiedz
@Zavis:
1. Drake sword to moim zdaniem taki pstryczek w nos dla graczy bo tak naprawdę... utrudnia grę. Te pierwsze lokacje służą temu by nauczyć się dobrze walki. Zarządzanie staminą podczas blokowania tarczą, backstaby, uniki, PAROWANIE- to wszystko jest bardzo ważne. Z drake sword wystarczy "R1 spam", wszystkich kładziesz na raz do pewnego momentu... a potem jesteś mniej więcej w 1/3 gry a zarazem w czarnym dupsku. :P

2. U kowala przede wszystkim ulepszaj bronie. To kosztuje stosunkowo niewiele. Titanit możesz farmić na mobach w Undead Parish. Rycerze Balder mają dobry drop rate tytanitu.

3. Chciałbym Ci polecić alternatywę dla tego nieszczęsnego drake sworda ale nie ma czegoś takiego jak najlepsza b--ń. Wszystko zależy od preferowanego stylu gry. Na pewno warto się przyjrzeć broniom takim jak claymore, halabarda, uchikatana, zweihander, pickaxe i... club albo reinforced club. Ulepszaj na maxa swoją ulubioną przy okazji rozwijając te statystyki, które się z nią skalują. Progres
  • Odpowiedz
@gascoigne: Jeszcze mam kilka pytań, bo widzę, że dużo wiesz.
1. Mam takie statystyki jako Knight:
30 vit, 20 endurance, 24 str, 12 dex (rozdałem tylko po to, żeby móc używać łuku), 12 faith (po heala). Czarów raczej nie zamierzam używać, ale nie bardzo wiem na czym powinienem się skupić jeśli chodzi o statystyki. Czytałem trochę w internetach, to opinie są bardzo sprzeczne - jedni mówią, żeby rozdawać głównie w
  • Odpowiedz
@Zavis: Dzięki. Jednak ekspertem od buildów i matematycznego aspektu mechaniki gry nie jestem. Gram w DS dla klimatu i lore. :D Cośtam konstruktywnego postaram się napisać.

ad 1. W odróżnieniu od DS2 i podobno DS3, jedynka nie oferuje możliwości resetu buildu więc na pewno na ten moment polecam bardzo poważnie rozważać każdy kolejny punkt.
Można przejść grę spokojnie z ok. 25 vit i sta. Stamina jest dużo ważniejsza bo od niej zależy ilość ataków i przyjmowanych na tarczę ciosów (kluczowy atrybut w tarczach: stability. im większe tym mniej staminy zabierają ciosy).
Vitality to chyba głównie do PVP. Pierwszy raz przeszedłem grę chyba z 20 vit 30 sta. Setki ludzi przechodzą grę nie levelując postaci w ogóle.
  • Odpowiedz
właśnie jakiś czas temu ember pozwalający na ulepszenie od +5 do +10 przeoczyłeś. ;)


@gascoigne: Właśnie dałem mu dwa embery - jeden, ten o którym piszesz, i jeszcze jeden, który znalazłem jakoś wcześniej :< Ogólnie dzięki za pomoc, dość mocno się rozpisujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gascoigne: Mam już Man-serpent Greatsword, podbiłem Endurance do 30 i Strength do 28. Zauważyłem jednak, że zwiększając siłę o 1 nie zwiększa mi się już dmg. Czy to znaczy, że dalsze rozdawanie pkt w siłę nie ma sensu?
  • Odpowiedz
@gascoigne: Tracę coś fabularnie za zabijanie NPC? Przypadkowo zabiłem kupca na murach w Sen's Fortress, a teraz niedawno jeszcze tego grzyba w Oolacile/Sanctuary Garden.

Btw. jak ulepszyłem Man-serpent Greatsworda do +15 to większość bossów padała zazwyczaj za pierwszym podejściem. Aż trafiłem na Artoriasa w w.w. miejscu. Zupełnie nie wiem jak mam go pokonać; zawsze udaje mi się go trafić ze 2-3 razy, a potem najczęściej RIP (szczególnie jak użyje tego
  • Odpowiedz