Wpis z mikrobloga

To postrzeganie było na tyle odmienne, że kobiety trafiły do grupy dzieci i rzeczy.


@grejfrut: A nie dlatego, że na przykład oddziały wojskowe były tylko męskie, a kobiety, dzieci i rzeczy w nich nie służyły? Jakby nie patrzeć nasza historia to tylko wojny, poza tym kobiety w Polsce miały historyczne wysoką pozycję, bo ktoś musiał rządzić na zamku, gdy rycerz pojechał na wojnę.
@Songox25: Nie wiem, w końcu inne kraje tez wojny miały. Ja stawiałam na klimat. Przez pół roku temp. może u nas zabić - potrzeba więcej pracy nad chronieniem potomstwa i jednocześnie wspólnymi z innymi kobietami przygotowaniami do zimy. Takie naturalne oddzielenie od mężczyzn. Dodatkowo kobieta tuż po porodzie nie przetrwa zimy bez pomocy. A kobiety kiedys dużo rodziły. Musi mieć pomoc, najlepiej mężczyzny, czyli taka naturalna opieka/podległość.
czyli taka naturalna opieka/podległość.


@grejfrut: Ale jak pisałem kobiety u nas miały wysoki status społeczny jak na tamte czasy. We Włoszech i Niemczech miały dużo gorzej. A wojny u nas były specyficzne. Raz, że dużo zabijano, a dwa, wojny prowadzono na rozległym obszarze, więc kampanie trwały długo. A ktoś musiał dworu wtedy pilnować.