Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki!
Chciałem się wam czymś pochwalić.
TLDR: zrobiłem gigantyczną mapę świata na bazie Google Maps.

Każdy z Was wie, jak wyglądają mapy od Google'a na ekranie monitora. Zastanawiał się ktoś z Was, jakby to wyglądało na ekranie ok. 33000x25000? :> Zaraz znajdziecie odpowiedź.

Właściwie, mógłbym zacząć od wklejenia tego linku, gdyż mój projekt wyglądał tak samo. Nie pamiętam nawet dokładnie, czy przed rozpoczęciem pracy wpadłem na tą stronę, czy dopiero w poszukiwaniu źródeł - w każdym razie, była niesamowicie pomocna. Z racji, że i moim marzeniem było posiadanie kiedyś tak wielkiej i tak dokładnej mapy (a i preferowałem polską wersję) - wziąłem się do roboty. Po dwóch dniach i kilku dodatkowych chwilach, powstała ta oto mapa. Jeżeli macie ochotę gdzieś ją wykorzystać - ogranicza was tylko licencja Google, podejrzewam, że nic więcej :).
Mapy są dosyć dokładne - na równiku dokładność sięgała bodaj 50 km-1cm; na Syberii - nawet 5 mil ;)
wersja 50% - JPG; 16544x12723; 58,6 MB.
wersja 100% - PSB;
33088x25446; 562 MB. Posiadam również wersję TIFF, ma jednak ona ponad 2,5 GB i nie kojarzę hostingu na których mógłbym je umieścić.
BTW - tylko w jednym miejscu występuje błąd większy niż 1px - uda się Wam go znaleźć? :D
#mapy #kartografia może również #podroze
Mateusssz - Cześć Mireczki i Mirabelki!
Chciałem się wam czymś pochwalić.
TLDR: zro...

źródło: comment_lSTm7kkChlQrzjklOYyr6zTvDEPaNYek.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Mateusssz: Możesz jeszcze klucz podrzucić poproszę? "
Wprowadź klucz deszyfrujący
Aby uzyskać dostęp do tego katalogu/pliku, będziesz potrzebować klucza deszyfowania.
Jeżeli nie posiadasz klucza, skontaktuj się z autorem linku. "
  • Odpowiedz
@Mateusssz: Bardzo chciałbym pobrać twoją mapę, ale dropbox mnie zawodzi, pobiera mi do pewnego momentu a potem się zatrzymuje, a wersja tiff jest troche za duza, miałbyś możliwość wrzucić na hosting na mega ten blisk psb? Byłbym bardzo wdzięczny
  • Odpowiedz