Wpis z mikrobloga

Im głębiej w las tym więcej drzew. Dziś kończę pisać pracę licencjacką. Wnioski z badań jednak proszą się o rozszerzenie pierwotnych założeń i stworzenie jeszcze kilku hipotez szczegółowych. Wszystko przez to że odkryłem korupcję ;)

Powinienem tak naprawdę zmienić cele pracy badawczej. W założeniach miała być monografią. Końca jednak nie widać, a ja powoli zmieniam się w związkowca próbującego walczyć z wrogim systemem Państwowym.

Łapówka w wysokości 300 zł pozwala uniknąć kary w wysokości 5.000 zł. Pensje przyjmujących muszą być niskie. Pewnie nie dostają prowizji od tych 5 koła. Ciekawe czy urzędnicy Ci nie dostają też trochę pod stołem. Kontrolę tych urzędników zdarzają się stosunkowo rzadko, bo około raz na 2 miesiące. Natomiast omijanie przepisów, łamanie prawa pozwala na zwiększenie dochodu o niebotyczne kwoty. Pracownik najniższego szczebla może w przeciągu roku dzięki machlojkom zyskać do 9 tysięcy zł. Pod władzą prezesa w tej branży jest od 10 do 250 pracowników takich pracowników. Wyobraźcie więc sobie jakie to przewały.

Muszę jednak porzucić ten temat. Wykracza to znacząco poza to co chciałem badać i zapewne poza zakres tego co wolno mi opisać... Powiem jeszcze tylko jedno, w tym kraju nigdy nie będzie dobrze ;(

I oczywiście nie mogę nic więcej powiedzieć.

#studbaza #korupcja #mojkrajtakipiekny #polska