Wpis z mikrobloga

Mam taki zapis w miejscowym planie zagospodarowania:

Kształt dachów

Dachy dwu lub wielospadowe o nachyleniu połaci od 30 do 45 stopni

Dopuszcza się stosowanie dachów jednospadowych wyłącznie w budynkach usługowych, gospodarczych lub garażowych.


I tyle na ten temat.
Czy to oznacza, że jeśli chcę zrobić dach jednospadowy, to muszę się trzymać tych kątów 30-45? Bo prawdę mówiąc dach jednospadowy w garażu, pod kątem nawet 30 stopni to jakiś absurd ;) Nie mówiąc o jakimś większym budynku.

#architektura #budownictwo #budujzwykopem #planzagospodarowania #kichiochpyta
  • 8
@gibon1617: absurd, że dużo - potrzebuję budynek o szerokości prawie 10m, z dachem najlepiej jednospadowym właśnie w kierunku tych 10m. Przy tym kącie różnica wysokości w najwyższym i najniższym punkcie dachu wynosi ponad 5,5m - niemal 2 piętra :/
@kubako: gdzie tam masz określone kąty dla dachów jednospadowych? A jak masz wątpliwości to zapytaj w gminie w odpowiednim wydziale albo pogadaj z jakimś architektem lokalnym, który dużo budynków projektuje w okolicy.
chyba chodzi o to, że tylko wielospadowy wchodzi w grę. Jakby dopuszczali jednospadowy to by opisali co i jak ma wyglądać. Mogę się mylić najlepiej zadzwoń do gminy a potem do starostwa to ci powiedzą co i jak.
Jest to napisane w sposób niejasny. Korzystając z tej sytuacji robiłbym jak wygodnie w razie czego zasłaniając się, że przecież tak było napisane. Ciężko będzie im udowodnić, że nie miałeś prawa tego zrozumieć na swój sposób i zrobić tak jak chcesz zrobić