Wpis z mikrobloga

Jestem na wymianie uczelnianej w Chinach, wczoraj w drodze na uczelnie przechodziłem koło małego stoiska z filmami. Sterta najnowszych filmów ściągniętych z internetu, ładnie zapakowanych w cenie 8rmb za jeden (5zł). Z racji tego, że internet w chinach jest to dupy i ściągnie lub streamowanie filmów jest wręcz nie możliwe stwierdziłem, że przejrzę ich wideotekę. Tak trafił do mojej kolekcji film polskiej produkcji "Drogówka", wersja DVD z chińskimi lub angielskimi napisami. Kupując ten film przeżyłem jedno z największych zaskoczeń podczas pobytu tutaj, a było ich sporo.
Z moich przemyśleń wynika, że jesteśmy jednym z krajów który nadal masowo ściąga torrenty, a film drogówka musiał znajdować się na top liście. Tak oto, dzięki jednemu chińczykowi film "drogówka" wylądował w wielu chińskich domach, na półce zaraz obok największych hollywoodzkich hitów.
#chiny #polska #film #filmpolski
czech_m - Jestem na wymianie uczelnianej w Chinach, wczoraj w drodze na uczelnie prze...

źródło: comment_emaytuvPiCWdxvqjtlxsEO93khl9uVKF.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@czech_m: Chiński tytuł to: 七天 co oznacza 7 dni. Nie jest to jedyny film o takim tytule w Chinach.

@Pentylion: Na chińskim Douban (coś jak youtube połączony z Filmweb) film ma ocenę 6.4, natomiast na Baidu ma 7.4.

Ktoś napisał w komentarzu, że zmienił zdanie o Polakach (pod wpływem tego filmu), że "są zbyt aroganccy". Nie pierwszy raz się spotykam z taką opinią.
  • Odpowiedz
Ktoś napisał w komentarzu, że zmienił zdanie o Polakach (pod wpływem tego filmu), że "są zbyt aroganccy"


@thekrepa: ale zmienił zdanie czyli tak już nie uważa, czy jak zobaczył film to stwierdził, że Polacy są zbyt aroganccy?
  • Odpowiedz