Wpis z mikrobloga

#knifemaking #kowalstwo #stal #noze
Mirki, mój ojciec i ja zawsze chcieliśmy mieć swoją kuźnie, żeby amatorsko robić dla siebie noże. Udało am się kupić garaż ścianę w ścianę tego, który mieliśmy i właśnie tam chcemy zacząć kuć. Ale do rzeczy! Chcemy sami zrobić piec z kafli od pieca kaflowego. Nada się to? Macie jakieś protipy na początek? Jakieś pomoce dydaktyczne? W weekend jadę posiedziec z dziadkiem, który całe życie był kowalem, będę wypytywal o wszystko co wiem, że istnieje i ma związek jakiś z kowalstwem. Przypinam, ja nawet amatorem nie jestem,wiec proszę o jakieś linki miraski :)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Trollsky: okolice Malborka :) chcemy coś zrobić narazie po kosztach a i myślę też głównie o dziadku bo ma 84 lata ale jak się z nim rozmawia o kuźni i nawet o robieniu podków dla kona to aż mu się łezka w oku kręci. Chce przeciągnąć dalej dziadka pasję i dać mu szansę jeszcze uderzyć w stal :)
  • Odpowiedz
  • 3
@Trollsky: staram się jak mogę! Chociaż za dready mnie ściga jeszcze i mówi, że u strzeli z wiatrówki :D jak wrócę z pracy przejrzę linki od Ciebie! Jak powiem ojcu, że napisałeś wskazówkę o piecu to pewnie się zesika że szczęścia bo fanuje Ci mocniej niż pięciu naraz innych xD a nóż z klucza ma na tapecie w kompie ^^ dzięki za wskazówki mocno! :) jeśli coś zrobimy siłami trzech
  • Odpowiedz
@Trollsky: Pacz! Pod okiem kowala ze stażem lat 40 zaczynam naukę! To pierwszy ulep zrobiony z pomocą pana Mirka (tak, ma na imię Miruś). Był sobie kiedyś młotek i był też resor od żuka chyba : D Chciałem mieć młotkotoporek i teraz mam! Oby nie pierwszy i nie ostatni raz!

#edit Oczywiście, żeby nie było to nie jest sto procent mojej pracy niestety ale będę się starał! Mam
N.....s - @Trollsky: Pacz! Pod okiem kowala ze stażem lat 40 zaczynam naukę! To pierw...

źródło: comment_lQLJalVZYX40OBjmOEHTzV84WdNeonpQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz