Wpis z mikrobloga

Mirki ostatnio zastanawiam się nad #peugeot 307 hatchback w benzynie 1.6 albo 2.0 do lpg.
Czy są jakoś bardzo awaryjne ? w porównaniu z innymi markami. I czy faktycznie elektronika nawala najczęściej? i czy kupienie wczesnego modelu przed liftowego to dobry pomysł?
Prosiłbym o odpowiedzi tych którzy maja lub mieli takiego ,a nie z zasłyszanych opinii.

#motoryzacja #samochody
kristofer - Mirki ostatnio zastanawiam się nad #peugeot 307 hatchback w benzynie 1.6 ...

źródło: comment_aEmJXQKKKwC9sPf20POKDLiMhbJrDws4.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kristofer: Miałem takiego u siebie niedawno (kupiony w sumie za pośrednictwem mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Plusy:
- niska cena zakupu
- zazwyczaj dobre wyposażenie w standardzie
- bardzo przestronne i wygodne wnętrze
  • Odpowiedz
@Szrlh: Dlaczego. Podaj przykłady praktyczne, jeśli jesteś kolejnym januszem motoryzacji, to usuń konto.
@kristofer: Jak najbardziej 2.0. Fajne autko a z tych roczników ten sam poziom awaryjności. Jak dbasz, tak masz. Dlaczego 2.0? Bo docenisz to w trasie, nie będziesz musiał go tak kręcić. Różnica w spalaniu do 1.6 pewnie wyniesie około 1L\100km. Sekwencja, dobry gazownik do serwisowania i nie ma co się bać.
  • Odpowiedz
@Sobo__: No właśnie tego lpg nie jestem pewien czy na pewno będę zakładał. Z tego co wyczytałem w internetach to silniki dobrze tolerują lpg.
Tylko sam nie wiem zastanawiam się co lepsze taki peugeot czy coś starszego z VAG (Leon,Golf.)
  • Odpowiedz
@kristofer: a zamiast zakładać, poszukaj z sekwencją. Jest to na prawdę ogromna oszczędność i nie słuchaj #!$%@? zakompleksionych januszy z małymi fiutkami, co musza sobie ego podbijać, że lpg niszczy silniki. mam styczność z LPG od 98r, od kiedy sam zrobiłem prawko i kupiłem auto, jeżdżę tylko na LPG i nigdy nie miałem żadnych problemów. Z Instalacją jest tak, jak ze wszystkim - jak dbasz, tak masz.
  • Odpowiedz
@Sobo__: ale jest droższy w eksploatacji, części, jak i cena ropy. LPG lejesz za 1.60zł
@elemenTH: Mnie się 407 z tym 2.0 marzy, albo 2.2. Teraz mam 2.0 i na jakieś 16, czy 1.4 bym się nie wrócil, bo w korku i tak mi 10-12 wciągnie, a na trasie nie muszę mieszać biegami, jak chce wyprzedzić...
  • Odpowiedz
- kiepska jakość wykonania wnętrza

- problematyczna elektronika

- częste usterki przełączników zespolonych kierownicy (drogie w naprawie)


@valdo: kupi się złom wypicowany na sprzedaż to tak jest i takie są opinie później .... mam 307 od nowości i z elektryki zacinała się szyba elektryczna kierowcy to wystarczyło przeczyścić styki i ostatnio wypięła się wtyczka od gniazda 12V a naprawa tego to aż 30 minut
  • Odpowiedz