Wpis z mikrobloga

#szukamlaptopa
Generalnie to przejrzałem wszystko co jest aktualnie dostępne na rynku i pozostało mi tylko zdecydować pomiędzy::
Lenovo http://www.x-kom.pl/p/285095-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-4gb-1000-gtx960m.html
czy Asus http://m.komputronik.pl/product/297769/Elektronika/Dla_graczy/ASUS_GL552VW_CN166.html
Na korzyść lenovo przemawia i7 (której i tak podejrzewam, że w pełni nie wykorzystam i i5 Asusa powinna mi w zupełności wystarczyć) oraz 4GB vram - pytanie czy będzie odczuwalna różnica w porównaniu do 2GB w Asusie? Z kolei Asus - lepszy serwis, matowa matryca, posiada napęd w który można włożyć 2 dysk, bardziej mi odpowiada jego wygląd i możliwość łatwej rozbudowy w przyszłości - mam już dysk SSD do zamiany.
A może coś jeszcze zaproponujecie? Nieprzekraczalny budżet 3500, konfiguracja zbliżona do tych 2 laptopów, fullHD, brak systemu, GTX960. Najchętniej bym wziął N551JW z racji najbardziej mi pasującego wyglądu i wykonania, ale wykracza znacznie poza budżet. Jest w budżecie bliźniaczy N551JX ale ze znacznie słabszym GTX950.

#laptopy #asus #lenovo #pytanie @x-kom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
A może coś jeszcze zaproponujecie?


@Kovu:
Nie sądzę, to raz, że to dwa najciekawsze multimedialne laptopy do 3.5k, a dwa iż raczej nie znajdziesz czegoś lepszego tutaj.

nie polecam Asusa z serii GL - fatalne matryce.


@frydzer: LP156WF6 nie jest taka zła, gorzej jak trafi się na drugą i chyba właśnie ta jest w tej wersji wyżej.
@frydzer: @Pustulka Aż tak złe te matryce? Obejrzałem sobie obydwa na żywo i nie zauważyłem aby była tragedia, coś więcej możecie na ten temat napisać?
Laptop ma służyć do codziennego użytku - Internet, praca (office głównie + mało wymagające aplikacje firmowe), gry (GTA V, Wiesiek - chce aby chodziły płynnie), oglądanie filmów (tu matryca mało ważna, bo się podłączam pod TV), montaż filmów z wakacji - ogólnie ma być jedynym komputerem
@Kovu: Cześć, mam nadzieję że temat jeszcze aktualny.

Oby dwa modele mają trochę mało ramu – 8GB w takim laptopie to minimum.
Karta 4GB niekoniecznie się przyda, bo sam układ jest dosyć słaby (to GTX 750Ti z desktopów gdzie występował w wersji 1 i 2 GB) – także tu bym się pamięcią nie kierował, bo różnicy nie zauważysz.
Oba laptopy nie mają SSD – lepiej jak byś miał SSD pod M.2
Obejrzałem sobie obydwa na żywo


@Kovu: to już wiesz że Lenovo Y700 nie ma matowej* matrycy

gry (GTA V, Wiesiek - chce aby chodziły płynnie)


Minimum 4GB VRAM powinien mieć by nie było "przycinek"