Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję rady.
Chcę kupić sobie telefon. Taki nie za słaby, nie za dobry. Taki akurat :)
Pod uwagę biorę kilka szt.
Pomożecie przy wyborze?

1. Asus ZenFone 2 laser z 4GB ram, 32GB pamięci lub
2. tańszy ZenFOne 2 z 2GB ram i 16GB pamięci
3. Xiaomi redmi note 3 (3GB ram/32 pamięci) lub
4. Xiaomi redmi 3 (2GB/16GB) lub z większą pamięcią

Obczajałem jeszcze Huaweie (Honory, Nexusy itp) ale Honor chyba nie ma wsparcia aktualizacji oprogramowania?
Odrazu powiem, że żaden iphone i samsung nie wchodzi w grę. NIE LUBIĘ!
Ogólnie nie jestem jakimś maniakiem biznesmenem, który non stop odbiera/wykonuje tel i przegląda FB i inne Insty i Snapy. (w ogóle nie mam tam kont). Telefon będzie mi służył głównie do przeglądania neta, YT i robienia zdjęć/filmów i słuchania muzyki. Rozmiar dla mnie nie jest przeszkodą bo przesiadał się będę z 5,5' (więcej raczej bym nie chciał). Bateria mogłaby wytrzymać min. z 1 dzień ;)
Z tego co wyczytałem to najlepszy jest chińczyk, ale totalnie nie ogarniam tych wszystkich bootloaderów i innych ROMów. Nakładki, spolszczenia?! ( ͡° ʖ̯ ͡°) i gwarancja. Teoretycznie realizowana u niektórych w PL, a kto by ich wiedział?

Sam się z siebie śmieję bo jestem niezdecydowany. Z jednej strony chciałbym mieć jakiś fajny tel i patrzę na takie do 1.5k a za chwile idę po rozum do głowy i szukam takich za 700-900zł (bo po co mi droższy i lepszy?)

Będę wdzięczny za jakąś mądrą i sensowną podpowiedź, sugestię. Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #pytaniedoeksperta #android #telefony #kiciochpyta
  • 2