Wpis z mikrobloga

wlasnie zadzwonil do mnie gosciu z vectry (wczoraj podawalem swoje dane) i zaproponowal mi pakiet net 100Mb's i jakies tam 70kanałów pakiet srebrny za 49zł przez cały okres trwania umowy. Jest to mozliwe, czy jakas #!$%@? wisi w powietrzu? :) wszystko sobie potwierdze jak monter przyjdzie, ale tak pytam, bo moze ktos ma podobnie?
#vectra
  • 8
@mojemacki: lokalizacja raczej gitara, jedynie ciekawi mnie, czy to nie "zbyt dobra" oferta w tej cenie. net 100 + tv pakiet srebrny z dekoderami i pierwsze 3 miechy za 2zł, reszta do konca umowy 49zł. Rozglądałem się tu i tam i szczerze powiem lekko mi to smierdzi :d
@GALsoon: Odpowiem, bo może ktoś będzie tu szukał opinii na temat tej oferty. 100Mbit jest bardzo teoretycznie. Zaobserwujesz taką prędkość tylko na stronach do testowania transferu. Albo jak plik który ściągasz jest w cache'u Vectry. Przy ściąganiu przez torrent albo w inny "nietypowy" sposób (np. ssh) wychodzi szydło z wora - prędkość jest limitowana do 10Mbit. Łącze jest niestabilne - np. przy pingowaniu adresu vectra.pl około 5% odpowiedzi ma wartości kilkaset
@GALsoon: no tak, przez pierwsze 14 dni będzie śmigać jak szalone, bo w tych pierwszych 14 dniach masz prawo do rezygnacji bez konsekwencji :) potem nie będzie już taryfy ulgowej... chociaż, może to zależy od miasta w jakim VECTRA świadczy usługę. ale z opinii w internecie można wywnioskować, że chyba wszędzie jest podobnie do tego co pisałem.