Wpis z mikrobloga

#komputery.
Mireczki, czy seria Biznesowa Asusa to jest dobra opcja?
Szukam laptopa z poniższymi wymaganiami:
- wytrzymały ( w obecnym Lenovo urwały się zawiasy)
- dysk min. 500GB ( nie SSD)
- matryca najlepiej matowa, ekran 15,6"
- długi czas pracy na baterii
- procesor min. i3 lub wyższy ( może być AMD),ale nie żadne celerony.

Cena: do 2500 PLN

Pomożecie?
  • 16
@sequel:

Dupa boli że podałem mu gdzie są listy lapków?


Nie boli. Po prostu nie doradziłeś. Listę laptopów może sobie wyświetlić na allegro. I co się okazuje?

Przecież tak jak napisał @fuberutsu modeli jest od cholery :)

Że bzdura.

Do 2500 zł, nie Lenovo i:

- dysk min. 500GB (nie SSD)

- matryca najlepiej matowa, ekran 15,6"

- długi czas pracy na baterii


Z błyszczącą matrycą da się znaleźć coś fajnego.
@AdwokatBoga: Czy wchodziłeś w link http://www.wykop.pl/wpis/16974433/ który podałem? Czy sprawdziłeś opisy? Czy wiesz czemu Pustułka robi spisy? Czy wiesz od kiedy je robi? Jeśli potrzebował rady to by ją tam znalazł i po to mu podałem tagi i linka żeby wszedł oraz sprawdził. Kolejną ważną sprawą jest to że decyzja ostateczna należy do niego, więc niech obada dostępne dla każdego informacje które duża ilość osób pod tymi tagami sobie ceni. Pozdro
@AdwokatBoga:
Nie chcąc robić gównoburzy, uściślijmy i zawężmy kryteria:

1. Pytałem o biznesowe Asusy - tych modeli nie ma -dzesiąt. Pytanie jest raczej ogólne: warto w te biznesowe asusy wchodzić? Jeśli nie, to idziemy dalej
2. matryca najlepiej matowa, jeśli nie da się znaleźć w takiej cenie matowej, to może być błyszcząca.
3. laptop musi być nowy - nie żaden outletowy, pogwarancyjny, itd. Faktura 100%.

@sequel: dzięki za linka do
@menelki: Ja napiszę tak: jeśli laptop nazywa się "biznesowy" i kosztuje mniej niż 3000 zł, to coś mi tu nie gra. Jeden z Delli, które widziałem, nie miał np. klawiatury numerycznej. Dla mnie opcja nie do przyjęcia.

Co z rozdzielczością? Ja 'z automatu' odsiałem 1366x768. I tak wyszło, że nie ma tego wiele, a praktycznie wcale. Jakieś kompromisy. Jak może być błyszcząca matryca, to zainteresowałbym się Toshibą.
@AdwokatBoga: Czyli za 2500 zł nazwijmy, że to będzie laptop multimedialny. Do pracy biurowej nada się praktycznie każdy laptop. Nie chciałbym jednak zakupić laptopa, w którym od ciągłego otwierania i zamykania klapy po roku wyrobia się zawiasy, lub przy pierwszym lepszym uderzeniu w cokolwiek - pękną.

Rozdzielczość 1366x768 jest jak najbardziej do zaakceptowania.