Wpis z mikrobloga

Doradzicie mi?

W ciągu ostatniego miesiąca przez nieuczciwą konkurencje, czyli taką która nie ma założonej działalności, nie płaci podatków czy ZUSu moje obroty spadły o połowe. Oferują oni ten sam towar o 20% tańszy od mojego. Na początku uznałem że to pewnie chwilowy okres i wszystko wróci za parę dni do normy, niestety nie. Pojawia się kolejne kilka osób handlujących w ten sposób.

Zawsze byłem przeciwny strzelaniu z ucha do US czy ZUS ale powoli zaczynam zmieniać zdanie bo finansowo wygląda to jeszcze gorzej własnie przez takich ludzi którzy psują rynek zaniżając ceny przez to że nie ponoszą żadnych kosztów z prowadzeniem działalności związanych.

#!$%@?ć czy nie? Jak tak, to jak zrobić to skutecznie żeby ktoś dobrał im się do dupy. Ich dane mam, z numerami kont włącznie.

#gorzkiezale #oswiadczeniezdupy #firma #urzadskarbowy #skarbowka #zus #pytanie #kiciochpyta #ankieta

Donosić?

  • tak 81.1% (624)
  • nie 5.7% (44)
  • sprawdzam odpowiedzi 13.1% (101)

Oddanych głosów: 769

  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@silnoreki_: możesz #!$%@?ć, gorzej jak ktoś ma atrakcyjniejsza ofertę bo dogadał się z producentem, faktycznie ma działalność i odprowadza podatki. Można w Polsce przynajmniej w niektórych dziedzinach działać bez działalności mając legalne papiery i kwity na to co się robi.
  • Odpowiedz
@ab_bcd: Zgłoszenie popełnienia przestępstwa skarbowego jest ok w świetle prawa, natomiast wywieranie na kimś określonego zachowania (w tym przypadku zaprzestanie sprzedaży) pod groźbą zgłoszenia tego gdzieś to już przestępstwo (nawet jeśli ktoś łamie prawo).
  • Odpowiedz