Wpis z mikrobloga

W katolickim kościele, katolicki ksiądz czyta list katolickich biskupów skierowany do zebranych wiernych katolików, w którym przypomina o poszanowaniu katolickiej nauki i katolickiej moralności. To się w głowie nie mieści!
#katolicyzm #4konserwy #bekazlewactwa
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@saint: Dokładnie, masz rację. Głupie wykopki coś się pultają jak muzułmański duchowny mówi o walce z zachodem czy tam kamieniowaniu ludzi i islamskiej moralności. A jeszcze kuce drą japy, żeby delegalizować religię. Gdzie ta wasza wolność słowa i wyznania?
  • Odpowiedz
@zerozero7:

Jeżeli chodzi o ludzkie życie to w naszym systemie prawnym nie ma miejsca na relatywizm moralny.

Ochrona życia obywateli nie jest kwestią ani światopoglądową, ani religijną.


No dobrze w takim razie co z kobietą która umrze
  • Odpowiedz
Ustawa o aborcji, która obowiązuje obecnie jest optymalna, pozwala zarówno katolikom trzymać się zasad KKK (nikt im tego nie zabrania), a kobietom w 3 konkretnych, ciężkich przypadkach daje wolność do decydowania.


@redmere: Tzn. o relatywizmie moralnym dyskutowaliśmy wyżej, i nie wiem czy jest sens kontynuowania, bo nie padną nowe argumenty.

No dobrze w takim razie co z kobietą która umrze przy porodzie? Dlaczego uważasz i kościół uważa, że jej życia nie należy
  • Odpowiedz
Tzn. o relatywizmie moralnym dyskutowaliśmy wyżej, i nie wiem czy jest sens kontynuowania, bo nie padną nowe argumenty.


Dla Ciebie w naszym prawie nie ma miejsca na relatywizm moralny, dla mnie nie ma miejsca na absolutyzm moralny KK. Też uważam, że warto zakończyć w tym momencie dyskusję.

KK wcale tak nie uważa, sam też tak nie uważam. Tu działa tzw. "zasada podwójnego skutku" (Tomasz z Akwinu, "Summa teologiczna") - np. usuwając macicę
  • Odpowiedz
@greyson: Nie przypominam sobie aby w Polsce katoliccy duchowni nawoływali do wypraw krzyżykowych na Konstantynopol i dalej ... może powinni? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz