Wpis z mikrobloga

@Lumpart:

Ósma generacja – termin opisujący kolejną generację konsol wideo, w założeniach następującą po erze konsol stacjonarnych: PlayStation 3, Xbox 360, Wii, a także przenośnych: PlayStation Portable, Nintendo DS.


niby się zgadza. Tak naprawdę myślałem, że z tą 'generacją' chodzi raczej o stopień zaawansowania technologicznego, a wychodzi, że to raczej po prostu data. Ktoś stwierdził, że od dziś każda nowa konsola będzie generacji # i tyle.
@PanWiatrak: Nie chodziło mi o to, że Oyua jest za słaba sprzętowo by ją zaliczyć do ósmej generacji a o to, że jest to sprzęt zupełnie niszowy, który niczym się nie wyróżnia spośród masy innych tego typu urządzeń.
Jeśli wpiszemy Ouye na liście konsol ósmej generacji to należałoby umieścić na niej jeszcze kilka innych, podobnych i często dużo bardziej udanych urządzeń tj. Nvidia Shield, Amazon tv, Mad catz mojo, Game stick.
@PanWiatrak: Nie bardzo jest sens w określaniu generacji konsol na podstawie ich osiągów. Przecież na tym własnie polegała rywalizacja producentów - na wyścigu technologicznym. W ten sposób to każdą konsolę należałoby włożyć do osobnej generacji, a do tego co zrobić z konsolami przenośnymi? Przecież one nie były w stanie dorównać sprzętom stacjonarnym. Do szóstej generacji zalicza się na przykład Atari Flashback, które ni jak miało się do poziomu prezentowanego przez konkurencję.
@zordziu: niby tak, ... może to tylko ja... ale wydaje mi się, że wypadałoby oczekiwać czegoś 'lepszego' od każdej kolejnej generacji. A tak... wyższa generacja może być nawet gorsza od poprzednich. 8 Generacja - brzmi dumnie... ale w sumie mówi tylko czy dawno wyprodukowana czy nie.
Nvidia Shield, Amazon tv, Mad catz mojo, Game stick.


@Lumpart: Jeżeli powstały w czasie od 2012-edit., to jak najbardziej możesz je podpiąć, spójrz na anglojęzyczną wersję wiki, tam lista wygląda inaczej.
Chodzi o to, że to co zaliczane jest do danej generacji, zależy tylko od tego jak dobry "risercz" zrobił autor artykułu.

Ewentualnie można przyjąć, że liczą się tylko giganci i udawać, że reszta nie istnieje. ;P
Ewentualnie można przyjąć, że liczą się tylko giganci i udawać, że reszta nie istnieje.


@zordziu: No tak właśnie należałoby robić bo przecież każdy może sobie zrobić swoją ouyę, jest całe mnóstwo konsolek chińskich firm krzak które również teoretycznie mają prawo znaleźć się na liście konsol ósmej generacji.
Nie ma co się rozdrabniać.
@Lumpart: Jak wtedy wybrać co zasługuje na miano "konsoli" a co nie? Kto i dlaczego ma wybierać? Co w wypadku gdy ktoś będzie dopiero chciał wejść na rynek jak to zrobiło Sony w czasach panowania Nintendo?

Osobiście wolę pójść w drugą stronę i nie wykluczać nikogo