Wpis z mikrobloga

@NikczemnyF: @Qontrol: A propo tego tricku to opowiem ci historię.Raz jak mieliśmy katechezę, przeczytałem ( oczywiście w katechizmie) że " Hans Frank może i był złym człowiekiem, ale przed śmiercią czytał biblię i w sumie wychodzi na to że jednak był dobry" - taki był ogólny wydźwięk tekstu. Takiego bólu dupy wtedy dostałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chyba jeszcze nigdy nie robiłem takiego HURR DURR na
@NikczemnyF: Chrzest nieświadomego człowieka ma takie samo znaczenie jak chrzest niemowlaka - czyli żadne. To świadoma wiara zbawia człowieka, a nie polanie go wodą.

@Qontrol: Jeśli ktoś na prawdę zmądrzeje i szczerze będzie żałował tego co zrobił i poprosi o wybaczenie, to wtedy je otrzyma. Ty przedstawiłeś sprawę w taki sposób, że wystarczy sztucznie coś tam powiedzieć i wszystko będzie ok, ale to nie działa w taki sposób.
1 Albowiem
@bachuxd: Jestem ateistą i masochista. Po śmierci trafiam przed sąd w który nie wierzyłem. Nie wierzyłem w piekło i wieczne cierpienie. Nagle okazało się że to istnieje, i zaczynam żałować że całe życie taki byłem. Bo teraz widzę że mogę trafić do piekła. Więc żal jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@uppss: Wystraszył, może i tak ale czy to robi z niego dobrego człowieka? Powiedz mi, czy gdybym przez 45 lat i 358 dni mordował ludzi lub w jakiś sposób był odpowiedzialny za śmierć kilkuset ( a może i więcej ) osób, a tydzień spędził modląc się, czy to czyni mnie dobrym? Moim zdaniem to raczej nie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
EDIT; czekaj, mówimy teraz o Hansie czy
@Bigby: Powiedz to tym wszystkim babcią... Albo nie, powiedz to wszystkim. Już lata temu zauważyłem pewna zbieżność... Im człowiekowi bliżej do śmierci, im starszy... Tym częściej spędza czas w kościele. A im większym ta osoba była #!$%@?. Tym lepsze krucjaty se ustala. 150zl na tace... Do kościoła już o 5:30 rano, pierwsze ławki, pomaganie księdza... To są takie ich małe odkupienia.
@Qontrol: W sumie też to zauważyłem. Tylko że to działa tak że w kościele święty, ale 5 minut po wyjściu to najchętniej zabiłby sąsiada i zgwałcił jego żonę XD
Dokładnie jak to opisywał Krasicki. Jeszcze odnośnie tego Hansa, to tak mnie to #!$%@?ło, tym bardziej że a- przez niego zginął mój pradziadek, b - ksiądz go bronił "1 nawrócony jest lepszy niż 99 wierzących" XD - co to w ogóle ma
@Bigby: Jeśli SZCZERZE by żałował swoich grzechów i prosił o wybaczenie, to dzięki ofierze Jezusa i jego krwi byłby święty. WSZYSCY zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, nie ma tutaj żadnego wyjątku, jedynym grzechem śmiertelnym jest grzech przeciw duchowi świętemu, czyli odrzucenie Boga i Jezusa i tylko tego grzechu Bóg nigdy nikomu nie przebaczy.
Ale ja tam wątpię w to, że ktoś kto całe życie mordował nagle przed śmiercią by był
@Ignacy_Patzer: Nie chcę mi się oglądać tego filmu i nawet nie mam pojęcia kim jest ten Pan. Odnosiłem się do wpisu w którym jest napisane, że był nie wierzący.

Nie trzeba być specjalistą od eschatologii, żeby jednoznacznie stwierdzić że coś takiego jak czyściec nie istnieję. Sam fakt, że człowiek wierzący w Jezusa musi cierpieć za grzechy jest diabelskim wymysłem, który ludzie łykają jak pelikany. Ofiara Jezusa, była DOSKONAŁA i człowiek nie
@bachuxd: Pierwsze rozważania na temat czyśćca pojawiają się już w pierwszych wiekach naszej ery, odpusty to czas średniowiecza. Modlitwy i ofiary za zmarłych również pojawiają się w Starym Testamencie. O czyśćcu można się dowiedzieć również z objawień prywatnych, choć dla protestantów to i tak bez znaczenia.

Wystarczy po prostu czytać Biblię i słuchać słowa Bożego zamiast ludzkich wymysłów.


Mam wrażenie, że ciężko się dogadać, kiedy Ty odwołujesz się jedynie do Pisma
@Ignacy_Patzer: Nie mam pojęcia co ma a co nie ma znaczenia dla protestanów, nie próbuj mnie szufladkować :)

Masa herezji i bzdur pojawiała się w pierwszych wiekach naszej ery. Ba ! Nawet w czasach apostolskich prawdziwi apostołowie musieli walczyć z tymi fałszywymi, którzy próbowali przekręcać ewangelię Chrystusową, dlatego Paweł wyraził się jasno:

_6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść* do innej