Wpis z mikrobloga

@NikczemnyF: @Qontrol: A propo tego tricku to opowiem ci historię.Raz jak mieliśmy katechezę, przeczytałem ( oczywiście w katechizmie) że " Hans Frank może i był złym człowiekiem, ale przed śmiercią czytał biblię i w sumie wychodzi na to że jednak był dobry" - taki był ogólny wydźwięk tekstu. Takiego bólu d--y wtedy dostałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chyba jeszcze nigdy nie robiłem takiego HURR
  • Odpowiedz
@NikczemnyF: Chrzest nieświadomego człowieka ma takie samo znaczenie jak chrzest niemowlaka - czyli żadne. To świadoma wiara zbawia człowieka, a nie polanie go wodą.

@Qontrol: Jeśli ktoś na prawdę zmądrzeje i szczerze będzie żałował tego co zrobił i poprosi o wybaczenie, to wtedy je otrzyma. Ty przedstawiłeś sprawę w taki sposób, że wystarczy sztucznie coś tam powiedzieć i wszystko będzie ok, ale to nie działa w taki sposób.
  • Odpowiedz
@bachuxd: Jestem ateistą i masochista. Po śmierci trafiam przed sąd w który nie wierzyłem. Nie wierzyłem w piekło i wieczne cierpienie. Nagle okazało się że to istnieje, i zaczynam żałować że całe życie taki byłem. Bo teraz widzę że mogę trafić do piekła. Więc żal jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@uppss: Wystraszył, może i tak ale czy to robi z niego dobrego człowieka? Powiedz mi, czy gdybym przez 45 lat i 358 dni mordował ludzi lub w jakiś sposób był odpowiedzialny za śmierć kilkuset ( a może i więcej ) osób, a tydzień spędził modląc się, czy to czyni mnie dobrym? Moim zdaniem to raczej nie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
EDIT; czekaj, mówimy teraz o Hansie
  • Odpowiedz
@Bigby: Powiedz to tym wszystkim babcią... Albo nie, powiedz to wszystkim. Już lata temu zauważyłem pewna zbieżność... Im człowiekowi bliżej do śmierci, im starszy... Tym częściej spędza czas w kościele. A im większym ta osoba była chujem. Tym lepsze krucjaty se ustala. 150zl na tace... Do kościoła już o 5:30 rano, pierwsze ławki, pomaganie księdza... To są takie ich małe odkupienia.
  • Odpowiedz
@Qontrol: W sumie też to zauważyłem. Tylko że to działa tak że w kościele święty, ale 5 minut po wyjściu to najchętniej zabiłby sąsiada i zgwałcił jego żonę XD
Dokładnie jak to opisywał Krasicki. Jeszcze odnośnie tego Hansa, to tak mnie to w------o, tym bardziej że a- przez niego zginął mój pradziadek, b - ksiądz go bronił "1 nawrócony jest lepszy niż 99 wierzących" XD - co to w ogóle
  • Odpowiedz
@Bigby: Jeśli SZCZERZE by żałował swoich grzechów i prosił o wybaczenie, to dzięki ofierze Jezusa i jego krwi byłby święty. WSZYSCY zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, nie ma tutaj żadnego wyjątku, jedynym grzechem śmiertelnym jest grzech przeciw duchowi świętemu, czyli odrzucenie Boga i Jezusa i tylko tego grzechu Bóg nigdy nikomu nie przebaczy.
Ale ja tam wątpię w to, że ktoś kto całe życie mordował nagle przed śmiercią by
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: Nie chcę mi się oglądać tego filmu i nawet nie mam pojęcia kim jest ten Pan. Odnosiłem się do wpisu w którym jest napisane, że był nie wierzący.

Nie trzeba być specjalistą od eschatologii, żeby jednoznacznie stwierdzić że coś takiego jak czyściec nie istnieję. Sam fakt, że człowiek wierzący w Jezusa musi cierpieć za grzechy jest diabelskim wymysłem, który ludzie łykają jak pelikany. Ofiara Jezusa, była DOSKONAŁA i człowiek nie może jej udoskonalać. Wystarczy po prostu czytać Biblię i słuchać słowa Bożego zamiast ludzkich wymysłów.

_14 Albowiem miłość Chrystusa* przynagla nas, pomnych na to, że skoro Jeden umarł za wszystkich*, to wszyscy pomarli*. 15 A właśnie za wszystkich umarł po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał*. 16 Tak więc i my odtąd już nikogo nie znamy według ciała; a jeśli nawet według ciała poznaliśmy Chrystusa, to już więcej nie znamy Go w ten sposób*. 17 Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto stało się nowe*. 18 Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania. 19 Albowiem w Chrystusie Bóg jednał z sobą świat, nie poczytując ludziom ich grzechów, nam zaś przekazując słowo jednania. 20 Tak więc w imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem! 21 On to za nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim
  • Odpowiedz
@bachuxd: Pierwsze rozważania na temat czyśćca pojawiają się już w pierwszych wiekach naszej ery, odpusty to czas średniowiecza. Modlitwy i ofiary za zmarłych również pojawiają się w Starym Testamencie. O czyśćcu można się dowiedzieć również z objawień prywatnych, choć dla protestantów to i tak bez znaczenia.

Wystarczy po prostu czytać Biblię i słuchać słowa Bożego zamiast ludzkich wymysłów.


Mam wrażenie, że ciężko się dogadać, kiedy Ty odwołujesz się jedynie do
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: Nie mam pojęcia co ma a co nie ma znaczenia dla protestanów, nie próbuj mnie szufladkować :)

Masa herezji i bzdur pojawiała się w pierwszych wiekach naszej ery. Ba ! Nawet w czasach apostolskich prawdziwi apostołowie musieli walczyć z tymi fałszywymi, którzy próbowali przekręcać ewangelię Chrystusową, dlatego Paweł wyraził się jasno:

_6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść* do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! 10 A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa. 11 Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim. 12 Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się od jakiegoś człowieka, lecz objawił mi ją Jezus
  • Odpowiedz