Wpis z mikrobloga

  • 157
PIS to najgorsze zło jakie mogło się Polsce przytrafić. Jeszcze mogę znieść te głupie 500+, tą natarczywą propagandę rodem z Korei Płn., ale jeśli zrobią zakaz aborcji, in vitro i badań prenatalnych to wyjeżdżam z tego kraju, bo będę bała się zajść w ciążę, a chcę mieć dzieci. Byłam patriotką, ale zaczynam nienawidzić tego kraju i nie wiem czy chcę tu dalej żyć.
Dzięki PIS Polska stanie się albo najbardziej lewackim krajem, bo oni wręcz odpychają ludzi od konserwatyzmu albo z Polski wyjadą wszyscy normalni ludzie i zostanie tylko zgraja debili na zasiłkach.
#neuropa #4konserwy #bekazpisu #aborcja #polityka
  • 69
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@yorrick: Nie wiem na ile jest to pewne info, ale czytałam, że zabronione mogą być niektóre metody jak np. amniopunkcja, bo zwiększają ryzyko poronienia, a poza tym i tak będą bez sensu, bo usunąć nie będzie można nawet jeśli będzie wykryta wada.
  • Odpowiedz
@Howea: Zauważ, że PiS odżegnuje się od przyjęcia tej ustawy jak może, np. przez opóźnianie zarejestrowania komitetu obywatelskiego przez Kuchcińskiego. Uchwalenie tej ustawy z punktu widzenia politycznego jest im nie na rękę, bo pozbawia ich znakomitej części elektoratu centrowego, którego część udało im się uzyskać w wyborach parlamentarnych. Zresztą, przypomnij sobie co stało się z Markiem Jurkiem (wtedy Marszałek Sejmu) jak rządził PiS i miała iść taka sama ustawa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@walchuck: Liczę na to, że się opamiętają, bo za rok chciałam zacząć się starać o dzidziusia, a jak to wprowadzą to nie wiem czy się zdecyduję. Boję się tylko, że jak uzbiera się tyle podpisów ile trzeba, to ze strachu przed Rydzykiem oni to przegłosują.
  • Odpowiedz
@Howea: Dramatyzujesz i demonizujesz ich trochę. Wydaje mi się, że prawdopodobieństwo uchwalenia takiej rygorystycznej ustawy jest mniejsze niż się powszechnie uważa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@walchuck: Zarówno Szydło jak i Kaczyński już zadeklarowali, że jeśli będzie głosowanie to oni będą za zaostrzeniem przepisów. Jeśli oni będą 'za' to będzie cały PIS. Jedyna szansa w tym, że do głosowania w ogóle nie dojdzie.
  • Odpowiedz
@Howea: ale wiesz, że patriotyzm nie ma nic wspólnego z władzą? poczucie patriotyzmu ma się względem kraju/ojczyzny nie państwa i jego urzędników, nie można być patriotą i naraz przestać, bo kradno
  • Odpowiedz
@Majk_:

wszyscy są szczęśliwi i dziękują za odsunięcie rządu, który spowodował najszybszy rozwój w Europie, mimo kryzysu.


Jakimi konkretnie decyzjami rząd spowodował ten najszybszy rozwój? Bo jak dla mnie, to Polska rozwijała się sama, POMIMO rządów PO, a nie dzięki PO.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Wilier: Od kiedy zaczęło rządzić PIS Polska już nie jest tym samym krajem. Wszystko się zmieniło, ludzie się zmienili. Wszędzie nienawiść, rasizm, ksenofobia, homofobia, liczy się tylko zdanie kleru. Kiedyś Polska kojarzyła mi się z nowoczesnym krajem, mieliśmy w sejmie geja, a nawet transseksualistę. Co prawda wszyscy się z nich nabijali, ale i tak było pozytywnie. Ludzie się kłócili o związki partnerskie, teraz nikt już nawet o tym nie marzy,
  • Odpowiedz
Kiedyś Polska kojarzyła mi się z nowoczesnym krajem, mieliśmy w sejmie geja, a nawet transseksualistę.

@Howea: to jest według Ciebie wyznacznik kraju nowoczesnego? argumenty chyba z kwejka bierzesz

Wszystko się zmieniło, ludzie się zmienili

nic się nie zmieniło, ludzie są tacy sami, bez obaw, zapewniam, wydaje Ci się tak, bo zostaliście oderwani od koryta i to jest jakby forma
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wilier: Dla mnie to jest wyznacznik nowoczesnego kraju, że mniejszość może mieć swoją reprezentację w sejmie i mogą brać udział w dyskusji o państwie na równych prawach.
A co to jest wg Ciebie patriotyzm? Przywiązanie do ziemi? To nie ma żadnego znaczenia. Ludzie są najważniejsi. Poczucie wspólnoty. Nie mogę być patriotką, bo teraz zupełnie nie utożsamiam się z tymi ludźmi, którzy tutaj mieszkają. Nie czuję żadnej więzi. Nie wyznajemy wspólnych
  • Odpowiedz
@Howea - niniejszym wygrywasz złoty worek z porcją chemioterapii, za największe #rakcontent miesiąca...
Pomijając wszystko, jak gurwa niecałe pół roku rządów jakiejkolwiek partii, mogło wpłynąć na takie zakorzenione postawy jak stosunek do innych ras, narodów, orientacji seksualnych czy kościoła? Kto Ci tak tę główkę wyprał, dziecko? Nie wiem czy Twoi rodzice będą zachwyceni, gdy dowiedzą się, że ćpiesz... Tak jak pisał @Wilier - masz przezajebiste wyznaczniki "nowoczesności". Matko...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@adamgtx: Ma wpływ, bo to jest jak fala. Na początku było niewinnie, ale z czasem coraz więcej osób zaczęło wykazywać takie postawy. Kiedyś nie było dla tego przyzwolenia, ale od kiedy politycy mówią dokładnie to samo, to ta fala zaczęła rosnąć. Można to nawet na Wykopie zaobserwować. Kiedyś było w miarę normalnie, a ostatnio wręcz ludzie się chwalą rasizmem. To na pewno było w ludziach gdzieś głęboko, ale było tłumione.
  • Odpowiedz
@Howea:

chyba zawsze byłeś w ONR i z takimi ludźmi przebywałeś,

na szczęście nigdy, daleko mi zarówno do nich jak i tej drugiej strony

Dla mnie to jest wyznacznik nowoczesnego kraju, że mniejszość może mieć swoją reprezentację w sejmie i mogą brać udział w dyskusji o państwie na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wilier: Nie chcę go DLATEGO, że jest gejem czy trans tylko POMIMO tego. W PIS ktoś kto jest transseksualistą nie miałby żadnych szans startować do parlamentu. Właśnie dlatego, że jest trans. To jest ta różnica.
  • Odpowiedz
@Howea: jakoś już nie mam siły się nad tobą pastwić... to jak wyrywanie dziecku lizaka... nie masz pojęcia o polityce, ledwo orientujesz się w bieżących wydarzeniach, o historię najnowszą czy historię przemian ustrojowych nawet nie chcę cię pytać, bo pewnie nie mógłbym zasnąć. Rozumiem, że nowy rząd ma prawo ci się nie podobać - każdy ma swoje poglądy, ale gdy serwujesz je w takiej formie, z takimi przemyśleniami i w
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@adamgtx: Starasz się, żeby twoje słowa brzmiały inteligentnie, ale nic z nich nie wynika. Taki bełkot. Chciałbyś coś powiedzieć, ale nie możesz itd. zamiast jak normalny facet lecieć argumentami. Jasne, że tak nie ma sensu dyskutować. Twoim zdaniem ja się nie orientuję w polityce, ale sam nie wykazałeś, że orientujesz się lepiej. Może nie znam się jakoś super na historii, bo skończyłam informatykę, a nie humanistyczny kierunek, ale w bieżących
  • Odpowiedz
@Howea: Odpowiem zatem "jak normalny facet" :D
- "natarczywa propaganda rodem z Korei"... Pierwszy raz od 2010r. cały medialny mainstream nie jest w jednych rękach. Pierwszy raz od 6 lat, za sprawą przejęcia przez jedną z dwóch największych partii mediów publicznych (wcześniej przejętych przez PO), można mówić o jakimkolwiek pluralizmie. Wcześniejszy monolog mediów publicznych i prywatnych nie przeszkadzał dzisiejszym, rozhisteryzowanym ludkom, w tym tobie. Argument z dupy. Mocno z dupy.
- nikt nie ma w planie zakazywania badań prenatalnych. Propaganda dla wyjątkowych #!$%@? umysłowych. Co do in vitro - to przestarzała i droga technika leczenia bezpłodności. Można refundować nowocześniejsze i skuteczniejsze metody, które dodatkowo nie niszczą takiej ilości płodów. Wystarczy poczytać, ale trzeba chcieć, zamiast płakać w kącie.
- "byłam patriotką, ale po pół roku rządów jakiejś partii chcę stąd #!$%@?ć, o ja biedna" - te słowa bardziej świadczą o autorce niźli o czymkolwiek innym... histeria i wyjątkowa podatność na propagandę. Coś jak gąbka chłonąca wodę... Jeszcze dodatkowo #!$%@? o 500+... nie wiem czy wiesz, ale wspaniała Platforma teraz w kwestii tego programu jest jeszcze bardziej hardcore'owa i chce przyznawać hajsy na każde dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Olaboga! Jakoś Narodowcy masowo nie wyjeżdżali z Polski pod nieudolnymi rządami Tuska... wiesz czemu? Bo serio kochają swój kraj...
- "odpychajo ludzi!!111 Polska będzie lewackim krajem!!!111" - Nie będzie. Popatrz na sondaże... prawie nic się nie zmienia. Ci co głosowali na PiS, są zadowoleni i nie zmienisz tego ani ty, ani inni rozhisteryzowani. Ba! Część elektoratu PiS przesunęła się do Kukiza bo oczekiwali większego zdecydowania w działaniu.
- "nowoczesno bo gej i chłop w
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@adamgtx: Teraz przynajmniej wiem z kim dyskutowałam, a raczej próbowałam. Ale widzę, że nie ma sensu. Jesteśmy z różnych światów, więc się nie dogadamy.
  • Odpowiedz