Wpis z mikrobloga

@schreder: może wróć na forum elektrody. ;) Nie, nie przekracza, jeżeli różnica w cenie będzie niewielka to wolę dopłacić, a nie tracić czasu, którego mam ograniczoną ilość. Może rozprawkę Ci z tego napisać?
@JohnMarkII: Skończcie z tym żenującym tekstem o elektrodzie. Naprawdę chcesz im zapłacić 2x więcej za to, żeby Ci otworzyli klapkę i wsadzili najtańszą podróbkę baterii z Chin zamiast kupić u hurtela 100% oryginał i zmienić w 10 minut (ze zrobieniem kawy w tym czasie oczywiście)? Jak chcesz to idź a ja rzeczywiście spadam na elektrodę, bo idiotyzm niektórych ludzi mnie rozbraja.
@JohnMarkII: pewnie w każdym Ci to zrobią, zgoogluj i dzwoń pokolei - kwestia gdzie najtaniej bo to +- 5 minut roboty dla serwisanta, przy ladzie by Ci to zrobili. Ja wymieniałem w zeszłym tygodniu w Nexus 4 - technicznie i manualnie jestem słaby więc robiłem z pomocą drugiej bardziej ogarniętą osoby ale jak zobaczyłem jak prosto poszło to aż mi głupio było - 3 albo 4 śruby do odkręcenia, baterie wycinasz
@Zonko: @JohnMarkII: nie sluchaj tych dranii, chca cie w maliny wpuscic.
Ja jestem ogarniety manualnie dosc mocno, sam naprawiam itd...
Rozbieralem nexusa 4 bite #!$%@? 2 godziny, juz mialem ochote #!$%@? tym telefonem o sciane.
To co pokazuja na YT to jest rozbieranie telefonu, ktory juz byl rozbierany, ma lekkie luzy itp.
Jak mojego rozdziewiczalem, to zeby go otworzyc sie #!$%@? z kostkami gitarowymi, plastikowymi narzedziami, srubokretami i cala reszta.
@JohnMarkII: śrubokręt malutki krzyżak do odkręcenia taśmy z baterii a do obudowy Torx 5. Faktycznie przydaje się ta kostka do gitary albo jakiś chwytak, żeby ładnie zdjąć plastik z obudowy i nie porysować. Bateria odeszła spoko po podcinaniu delikatnym takim nożykiem "jarzyniakiem" za 1 zł z Pepco i nawet nie pogięta :) Taśma dalej trzymała elegancko po zerwaniu baterii
@PurpleHaze: mój nie był nigdy otwierany i na prawdę poszło w kilka minut - być może miałem farta i dobrze zaciski odskoczyły. Zawsze można spróbować, jak się nie uda ściągnąć albo bd ciężko szło to zatrzasnąć klapke i wtedy pójść do serwisu - przecież nie zepsuje :)

@JohnMarkII ano i w tym M-GSM tych baterii mają jeszcze chyba kontener więc serio można tam spróbować :) - cena baterii jak wszędzie na
@JohnMarkII: wow, człowiek sobie pójdzie na godzinę a tu taki festiwal. :-) z szacunkiem panowie, zasugerowalismy samodzielna wymianę, powiedział "nie kce" - uszanujmy to. Ale i w drugą stronę, jeśli opowi ktoś sugeruje inne rozwiązania to grzecznie podziękuj, a nie z ryjem od razu. O.
@Kokos: heh, ale po co ten infatylizm "nie kce"? ;-) Nie przypominam sobie, żebym z r. wyskoczył. Pisząc zaczepnie trzeba być gotowym na odpowiedź, która może nie być satysfakcjonująca i nie jest to bynajmniej uwaga w Twoją stronę. Pozdrawiam.
@schreder: to nie jest fujara, nie rozumiesz prostej rzeczy, że ktoś może nie znać się na takich sprawach? Rozumiem, że bez problemu wymienisz sobie w aucie uszczelkę pod głowicą, zaspawasz dziurę w tłumiku i wymienisz przeguby?

Nie? Ojej, to fujara trochę jesteś.
@Krupier: To już moja ostatnia odpowiedź na ten temat:

Spójrz na ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=UlmKLfgUtBQ , czy to naprawdę trudne czymkolwiek (śrubokrętem np.) podważyć obudowę, odkręcić parę śrubek, zdjąć plastik, odpiąć taśmę, podmienić baterię i złożyć wszystko do kupy? Chyba by mnie #!$%@?ło, żeby zapłacić pewnie ponad 100 jakiemuś Januszowi z serwisu, żeby mi za 5 minut roboty( z 2x drożej niż mogę zrobić to sam) wymienił baterię na jakąś podróbę z
@schreder: kretyńskie wypowiedzi to masz ty gościu. Zrozum naprawdę prostą rzecz - coś, co dla ciebie jest łatwe nie musi być równie proste dla innej osoby. Zaskakujące, co nie?

Przecież zaspawanie tłumika to prosta rzecz, serio nie umiesz czegoś takiego zrobić? Sam uszczelki pod głowicą nie wymienisz (to nie jest remont silnika, lol)? Co to za problem wynająć sobie kanał/garaż i samemu zrobić, po co płacić jakiemuś Januszowi 1000zł?

I co,