Wpis z mikrobloga

  • 1
@sebek1987: Gdybym wcześniej wiedziała że bez wykształcenia będę w stanie wychowywać dzieci i zapewnić im dobry byt siedząc na dupie i ciągnąć socjale to bym nie poszła na studia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kangurekkangurzatko: Ja na dziecko łącznie dostanę z 200€ miesięcznie w Belgii. To jest, że tak powiem psie gówno, bo tyle to zapłacę za żłobek. Chociaż w Polsce ludzie skorzystają. Oczywiście mówię o normalnych ludziach którzy juz maja dzieci a nie o tych którzy zaczęli sie mnożyć jak ustawa sie pojawiła.
  • Odpowiedz
  • 1
@sebek1987: Boli mnie ze zamiast obniżać kwoty wolne, składki itp. umożliwiające ludziom zarabianie więcej pieniędzy i zatrudnianie ludzi na umowę i ogolnie życie na wyższym poziomie rozdaje się im pieniądze za darmo. Utrwalając w przekonaniu ze nie trzeba nic robić żeby zarobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@piofra: Ale co to za różnica czy będziesz zarabiał 500 zl więcej czy dostaniesz 500 zl z socjalu? Wsparcie dla rodzin - ok. Zastanawiam się gdzie jest wsparcie dla reszty? Dla polskich przedsiębiorców na przykład... Sozjalizm to w najmniejszym przypadku jedynie zahamowanie rozwoju. Zamiast dać wędkę - dają ci rybę.
  • Odpowiedz
@kangurekkangurzatko: Cieżko mi sie wypowiedzieć, bo dopiero pierwsze dziecko w drodze ale raczej nie wydaje mi się opłacalne branie na barki obowiązków związanych z wychowaniem dziecka za 500zł miesięcznie No ale ja nie jestem patologią. Dla przykładu w Belgii jak masz czwórkę dzieci to jesteś całkowicie zwolniona z podatku a nie jest on tutaj mały. Wyobraź sobie co się tu dzieje pomiędzy murzynami, Arabami No i też patologia polska bierze
  • Odpowiedz
@sebek1987: Ogólnie we wpisie nie chodziło mi stricte też o bojówke czy 500+ jest dobre czy złe. Nie mam dzieci - nie mi oceniać. Uważam tylko, że są inne środki na podwyższenie standardów życia Polaków.

Tutaj największy problem widzę w tym, że mimo wszystkich wybryków partii rządzącej jakie zaserwowali w niespełna pół roku od objęcia władzy jeszcze długo będą ją dzierżyć, bo przecież "dajo 500 na dzieciaka".
  • Odpowiedz
@kangurekkangurzatko: Dobrze chociaż, że to nie była tzw. kiełbasa wyborcza. Znam ludzi którym można powiedzieć uratuje to życie i jestem pewien, że zostanie dobrze spożytkowane ale np. siostra mojego różowego pracuje z mężem, mają dwójkę dzieci. Mała wioska, zarabiają z 5 tys miesięcznie i mając własny dom, żadnych kredytów to i tak narzekają, że co to jest te 500zł. Ludziom nie dogodzisz.
  • Odpowiedz