Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 9 miesięcy w #uk na #emigracja. Praca na magazynie.
Plusy dodatnie:
+ spadek wagi, gdyż zapieprz
+ przyrost oszczędności, gdyż funty
+ poprawa relacji z #niebieskipasek - wspólna praca i wspólny cel bardzo nas zbliżyły ()
+ poprawa zdolności językowych
+ zmiana perspektywy w patrzeniu na wiele spraw, poszerzenie horyzontów

Minusy ujemne:
- nie mam już paznokci
- podrapane i wysuszone dłonie
- za długie włosy - przez rok nie znalazłam czasu by pójsć tutaj do fryzjera
- zmęczenie fizyczne i szara cera
- zaniedbana rodzina, własny wygląd i hobby ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Fakty które trudno zakwalifikować:
- urosły mi mięśnie. Na ramionach i nogach. Mi. Mięśnie. Nad kolanami i na ramionach. Czuję się z tym dziwnie. Żeby chociaż na brzuchu, ale nie - zrobił mi się jakiś głupi bicek i czworogłowe =_= Nie jakoś bardzo ale jednak. Jak to się stało? Jak to zatrzymać?
  • 31
  • Odpowiedz
@Cocosek93: ja też smigalem moim różowym ponad dwa lata na magazynie ..Ja na wózku a ona pakowanie..piękne czasy! :)

każda prZerwa razem i te ukratkowe musniecia gdy przechodzilismy obok siebie.
wszystko było pieknie aż do pewnego feralnego piątku ,kiedy wywalili nas razem przez seks za paletami.
Ale i tak było warto :)
  • Odpowiedz
@Cocosek93: ile wydałaś kasy na pierwszy miesiąc pobytu? ciężko było? jak szybko znalazłaś prace itd. kurde bo sam chcę wyjechać, ale jest soczyście gównianie i cóż... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cocosek93: ile wydałaś kasy na pierwszy miesiąc pobytu? ciężko było? jak szybko znalazłaś prace itd. kurde bo sam chcę wyjechać, ale jest soczyście gównianie i cóż... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cocosek93: Praca z duga polowka moze na poczatku wydaje sie byc atrakcyjna, ale z czasem proponuje sie rozdzielic :) Klimat gonitwy za kazdym funtem z dnia na dzien bedzie spadac i juz wkrotce znajdziesz czas na wszystko. Po 9 miesiacach na magazynie juz chyba czas na poszukiwania nowej pracy? Mam sporo znajomych na emigracji i na magazynach i innych tego typu pracach zostali tylko ci, ktorzy nie sprobowali tego zmienic.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: My zabraliśmy spory zapas gotówki (ok. 2000Ł) ale nie było potrzebne aż tyle. W moich okolicach (rejon West Midlands) koszt wynajmu dużego pokoju dla dwóch osób to miesięcznie około 400Ł + 200Ł kaucji. Pokój jedynka na pewno taniej. Na jedzenie trudno powiedzieć ile wydasz, ale na początek możesz liczyć 5-10Ł dziennie. Ogółem pewnie 1000Ł ci wystarczy jeśli znajdziesz pracę w przeciągu miesiąca lub będziesz ją miał już załatwioną wcześniej. Nie polecam
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Poczekaj jeszcze. Najwięcej pracy jest latem (przynajmniej w moich okolicach) a teraz po świętach będzie padaka, ruszy dopiero za kilka miesięcy. Ogólnie nie polecam mojej agencji, aczkolwiek na pewno lepsze to niż jechać w ciemno zupełnie. Agencja nazywa się Transline, zamieszczają ogłoszenia między innymi na pracuj.pl
Spróbuj doskrobać do tego 1000Ł. Albo chociaż kup Sindbada w dwie strony w razie czego ;D
  • Odpowiedz
  • 0
@#!$%@?: ja jak wyjeżdżalem to miałem 600f w kieszeni ale pierwsze trzy tygodnie mieszkałem za darmo.
  • Odpowiedz
@kucyk: Na razie jestem rozdarta między powrotem na studia a układaniem sobie życia tutaj ;-) Praca na magazynie jest dobra na początek, żeby bezstresowo podciągnąć angielski i odłożyć troszkę hajsu, ale nie wyobrażam sobie zostać w niej na dłużej.
  • Odpowiedz
Ogólnie nie polecam mojej agencji, aczkolwiek na pewno lepsze to niż jechać w ciemno zupełnie. Agencja nazywa się Transline


@Cocosek93: napisz coś więcej o co chodzi z tą agencją? pobierają jakieś opłaty za pośrednictwo? teraz mają jedno ogłoszenie na terenie Yorkshire, które by mnie interesowało. nie wiesz czy mają też w innych rejonach UK?
  • Odpowiedz
@sssabae: Nie ma opłat za pośrednictwo ani w ogóle żadnych innych opłat. W wielu miejscach rekrutują w UK, zależy gdzie akurat potrzeba. Więcej ofert jest tak jak mówiłam latem, zwykle mają wtedy większe rekrutacje.

Trzeba się pilnować, bo mają straszny bałagan =_= Nie wynajmować od nich broń boże pokoi, bardzo zdzierają, chyba że już naprawdę nie masz wyjścia. Niestety umowy są śmieciowe, gwarantują tylko 1 dzień w tygodniu, ale w sezonie
  • Odpowiedz