Wpis z mikrobloga

@ama-japan: czesc i czołem! Za miesiac lecimy znowu ( 3 raz ) do Japonii i mam kilka pytan :
1. Poprzednie wyjazdy miały miejsce co roku i zawsze trwały 3 tygodnie. Tym razem chcemy zatrzymać sie w Japonii na conajmniej 4 miesiące. Wizę turystyczna przyznają na 3 miesiące a na miejscu możemy ubiegać sie o przedłużenie o kolejne 90 dni. Jak duże jest prawdopodobieństwo, ze przedłuża nam wizę lub nie ?
2. Jeśli nam wizy nie przedłuża to czy opcja wyjazd Np. Do Korei i powrót bedzie skutkował dostaniem na lotnisku nowej 90-Cio dniowej wizy? Czy po wygaśnięciu pierwszej wizy trzeba czekać np. pol roku, zeby dostac nowa? - dzwoniliśmy do ambasady ale pracownik nie potrafił nam odpowiedzieć na to pytanie mówiąc, ze zalezy to od celnika na lotnisku i jego widzimisie.
3. W związku z planami na minimum 4 miesiące istnieje możliwość, ze moze trafi sie jakas praca na miejscu ( ja jestem grafikiem a towarzysz programista i pracujemy zdalnie dla Danii ). Czy na jakis freelancowy projekt potrzeba zmieniać wizę z turystycznej na pracownicza? I ile trwa taka przygoda z urzędem ? ;)
4. Planujemy wynająć mieszkanie i jedyna opcja, ktora wydaje nam sie bezproblemowa to wynajęcie całego mieszkania od kogoś z airbnb. Potrzebujemy min. 2 pokojowego mieszkania z miejscem do pracy. Czy sa jakies odpowiedniki airbnb w Japonii gdzie chętnie i bez żadnych zbędnych formalności mozna wynająć mieszkanie jako turysta ?
Dzieki z góry za odpowiedzi :)
  • 1
  • Odpowiedz
@bagpiper:
1. Tak, możesz aplikować o przedłużenie i przeważnie tylko raz.
2. Nie ma problemu, a wypad na weekend do Korei jak pisałaś i powrót do Japonii da nową wizę na 90 dni. Po kilku takich razach mogą odmówić ale Ci to nie grozi.
3. Na pracowniczej nie możesz zarabiać. Ale już przez internet czy odesk tak. Ciężko będzie coś znaleźć bezpośrednio. W internecie nadzieja. By mieć wizę pracownicza musisz
  • Odpowiedz