Wpis z mikrobloga

@Chiara: jak wrócę to dam, chyba że chcesz pokombinowac to sposób jest następujący: Google maps, Birmingham, przełączasz widok na satelitarny i z wciśniętym controlem ruszasz myszką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@spinel: Ha! Dzięki za wskazówkę, dopiero teraz odkryłam tą możliwość, wcześniej albo przybliżałam/oddalałam albo przeglądałam mapę z ''zdjęciowego spaceru''. Ta opcja jest zdecydowanie efektowniejsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)( )
@Chiara: dzięki temu można poczuć się jak obieżyświat albo inny homo viator. Swoją drogą zastanawiam się na jakiej zasadzie to działa, chyba jest to połączenie "zdjęciowego spaceru" i widoku satelitarnego
@spinel: No, a ile to musieliby robić, aby wygenerować całą mapę, z każdym istniejącym budynkiem wygenerowanym w 3d(?)
Zdjęcia mapy robią co parę lat. W 2009 roku jak oglądałam swój dom na mapie to był inaczej sfotografowany niż jest teraz(mieszkam w dużym mieście). Niby Polska ale google maps jeszcze o nas nie zapomnieli. :)
to wynik ortofotometrii, w skrócie działa to tak, że jeśli google ma co najmniej 2 zdjęcia z różnych punktów widzenia z satelity, to za pomocą algorytmów SLAM jest w stanie odtworzyć (przybliżony) model w 3D. powiazane: agisoft, pix4dmapper, insight3dng