Wpis z mikrobloga

Potrzebuje małej pomocy. Program ma proste zadanie - odlicza x sekund, pobiera dane z czujników do zmiennych i te zmienne są wykorzystywane w tej samej funkcji.
Jednak zmienna w loopie nie jest aktualizowana przez pętlę if.
Jeżeli odczytuje zmienną w pętli if to zmienia się ona co x sekund, jeżeli odczytuje zmienną pod ifem to zmienna wciąż ma postać zmiennej globalnej z początku programu, w tym programie co podesłałem aktualnie jest to pierwszy pomiar z czujnika.
W czym jest problem?

http://pastebin.com/Uv6ZsTwW

#arduino #programowanie #cplusplus
  • 6
@johnny-oio: Zmienne które deklarujesz w bloku (blok to jest to pomiędzy {}) przesłaniają ci te globalne, a co ciekawsze istnieją tylko w tym bloku.
Nie deklaruj dwóch zmiennych o tej samej nazwie, jak jedna ci wystarczy.
@BoKoR: ehh taki głupi błąd z tym powtórzonym typem zmiennej a wszystko mi się przez to sypało.

Tak, znam zasadę działania zmiennych globalnych i lokalnych i tak dalej po prostu już kombinowałem na różne sposoby. Teraz te globalne mogę po prostu zrobić float temp0; bo mój if ładnie aktualizuje te zmienne.
Dzięki wielkie :3
@kiciek: to nie było celowe deklarowanie dwóch zmiennych, ale przynajmniej się nauczyłem czegoś nowego że mogę ponownie wykorzystywać zmienną w ten sposób, chociaż jest to niewskazane bo tylko miesza w programie :)