Wpis z mikrobloga

Mireczki, czasem zajmuje się nagłośnieniem (patrz niektóre moje wpisy) i ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad ruszeniem w muzykę i djkę, bo strasznie kręci mnie muzyka (trance, elektronika) i wszystko co z nią związane. Mam kilku znajomych którzy bardziej siedzą w temacie i mam możliwość grania w kilku klubach w Łodzi. Tym samym zacząłem zastanawiac się nad tym co kupić na początek? Mogę w to zainwestować powiedzmy do 8k żebym w razie czego nie utopił zbyt dużo kasy. Zastanawiałem się nad Pioneerem XDJ-RX i słuchawkami Sennheiser HD 25-1 II. Można dorwać w tej cenie coś lepszego?

Wołam ludzi z mojego tagu - może jest tam ktoś kto się na tym zna i może coś doradzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pawlooprogramuje

  • 12
Mam kilku znajomych którzy bardziej siedzą w temacie


@Pawloo: No to nie łatwiej ich się zapytać o poradę? Wykopowa brać na pewno będzie pomocna, ale znajomi "w reali" jednak chyba bardziej pomogą i na pewno bardziej będzie im zależało.
@Creder: Pytałem, niestety tylko jeden znajomy miał doczynienia z ta konsolą i polecił, reszta również. Jednak Mirko ma o wiele większy zasięg i wolę się upewnić, spytać na co uważać przy kupnie etc :)
@Pawloo: Słuchawki o które pytasz czyli Senki HD 25 to prawdopodobnie najlepszy wybór. Są bardzo wygodne i swietnie brzmią a ich stosunek ceny do jakości jest super. Znam czterech użytkowników, każdy jest zadowolony.
@ruszka: Zależy mi na graniu bez lapka - nie chce go ciągnąć po klubach itd, zależałoby mi na jednolitej konstrukcji. Pioneer XDJ-RX ma playery podobne do DJM2000 i na tym mi najbardziej zależy.
@E-Force: Co do słuchawek to raczej wątpliwości nie miałem :)
@Pawloo: xdj r1, xdj rx albo można poszukać playerów z usb na pena + mixer.

Rx powinien być ok. Poczytaj na 4clubbers co o nim piszą, nie pamiętam żeby były z nim jakieś problemy. Raczej powinien działać stabilnie.

Ja mam ddj sr i laptop mi jakoś nie przeszkadza ʕʔ
@Pawloo: Co do słuchawek nie ma watpliwości - HD25 są genialne.
A co do kontrolera, do Twoich wymagań nie da się praktycznie dopasować niczego innego. Nie chcesz oddzielnego setupu mixer + odtwarzacze, nie chcesz kontrolera, bo nie chcesz laptopa, więc zostaje XDJ-R1/ XDJ-RX. RX jest po prostu świetny, bezproblemowy, wygodny. Nic lepszego nie znajdziesz ;)
@Czipsu: @E-Force: @ruszka: Nie chodzi o to że mikser i odtwarzacze muszą być all-in-one :) Po prostu chcę wziąć coś do 7-8k żebym jakoś bardzo nie żałował jak wtopię i mógł zostawić sobie w domu do zabawy :D . Mógłbym się szarpnąć na zestaw typu 2 CDJ2000 Nexus i DJM800 czy coś podobnego, ale coś takiego pewnie wyjdzie x2 albo x3 więc to już jest trochę dużo, zwłaszcza że
@Pawloo: No to teraz inna sytuacja :D
W takim razie ja patrzyłbym na CDJ-350, typowe domowe odtwarzacze, ale funkcjonalne (usb, rekordbox, itp.) i do tego albo DJM-350, który jest zrobiony do kompletu, będzie ładnie wyglądał, pasował do reszty, albo Reloop RMX-80 (nie taki Reloop zły jak go malują, sam miałem od nich sprzęt i byłem zadowolony), ewentualnie Beh DDM4000 (jedyny Beh, który im się udał, bardzo wygodny i z dużą funkcjonalnością).