Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym w ramach budżetu obywatelskiego złożyć wniosek o budowę obiektu do uprawy kalisteniki. Byłyby to po prostu metalowe elementy połączone ze sobą, aby umożliwić wykonywanie takich ćwiczeń jak podciąganie, pompki na poręczach, rozciąganie itd. Przystosowane tak, aby mogły korzystać z tego osoby z każdej grupy wiekowej.
Myślę, że najlepszym miejscem do budowy czegoś takiego znajduje się obok osiedlowego orlika - obok znajduję się także boisko do koszykówki, kawałek przestrzeni z utwardzoną powierzchnią gdzie ludzie trenują freestyle soccer, rozciągają się, tańczą itd. Całość stanowi jeden integralny obiekt i ogrodzony jest siatką. Obok jest jeszcze sporo wolnego miejsca i bez problemu można by tam wydzielić ze 40m kwadratowych i ogrodzić.
Niestety mam problem z wyceną takiej inwestycji. Nie mam też pojęcia czy istnieje w Polsce jakaś firma, która ma doświadczenie w budowaniu takich obiektów. Zatem zwracam się do Was o pomoc. Czy może gdzieś na waszym osiedlu wybudowanego coś podobnego? Może prowadzicie firmę albo znacie kogoś kto prowadzi taką która mogła by coś takiego wykonać bez żadnej fuszerki? Co sądzicie o takim pomyśle i czy bylibyście skłonni poprzeć taki wniosek?
Byłbym wdzięczny za wszystkie pomysły na to jak z tym ruszyć i jak uzyskać poparcie lokalnej społeczność. Na początek myślałem o wywieszeniu informacji na siłowniach które znajdują się na osiedlu. Chodzi tam mnóstwo osób i myślę, że większość z nich poparłaby taki wniosek. Z góry dzięki za wszystkie wasze odpowiedzi.

#sport #budzetobywatelski #kalistenika #kulturystyka #pytanie
  • 4
@Saragath: Szukaj firm, które produkują sprzęt na place zabaw, boiska, orliki itp. W czasach jak my graliśmy w piłkę wystarczyły 2 kamienie jako słupki, ale nie wiem czy teraz nie będą musiały mieć jakichś certyfikatów lub atestów. Pospawanie 3 rurek do kupy to dla nich pryszcz, ale kwestia ile do tego trzeba papierologii, a jak mają doświadczenie to pewnie dadzą radę.