Wpis z mikrobloga

Yamaha APX 500


@gofr: Nie wiem jak będzie to działało z akustykiem, ale ja z moim elektrykiem korzystam z PODa Studio GX.

Żadnych wzmacniaczy, żadnych mikrofonów. Zwykła kostka, którą podłączasz pod USB. Ja używam Windowsa i nagrywam Reaperem. Ale jak tak bardzo uparłeś się na Maca, to pewnie da się Garage Bandem też nagrywać :)

A jak to nagrywa? Możesz ogarnąć na moim kanale ostatnie 3 filmiki, które są nagrane na
@gofr: Podstawa do nagrywania to komputer i oprogramowanie typu DAW, takie centrum w którym składa się w całość wszystkie elementy. Żeby wprowadzić sygnał audio do komputera potrzebujesz także interfejsu audio, który będzie miał wszystkie niezbędne wejścia - mikrofonowe, instrumentalne, liniowe, wyjście na odsłuchy, słuchawki itd. Z takim trio jesteś w domu i możesz zrealizować niemal każde nagranie.

Jeżeli chodzi konkretnie o gitarę elektroakustyczną zarejestrować sygnał można na kilka sposobów.

a) Przede
@gofr: Dosyć stary model M-Audio, nie jest już dostępny w sprzedaży więc ciężko polecić z tego względu. Ważne żeby zwrócić uwagę na impedancję wejścia instrumentalnego, powinno być 1MOhm, nie wiem jak to jest w przypadku elektroakustyka, ale na pewno to nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Bezpieczne pod tym względem są więc wszystkie PODy i interfejsy M-Audio, razem z Avidem. Widziałem też jak tutaj polecano Roland Duo i Quad Capture w
@NeXIcE: siema Mirku! Zdecydowałem się na M-AUDIO M-TRACK II jednak, jeśli pozwolisz, kilka dodatkowych pytań:
1. Nieco drożej wypada wersja "plus". Warto? (martwi mnie jeszcze kompatybilność z OSX 10.11, ponieważ w sklepach podają do 10.9, niemniej jednak producent uspokaja http://m-audio.com/kb/article/1919).
2. Co do mikrofonu - mógłbyś coś polecić? Ja póki co błądzę w ciszy.
3. Nie rozumiem jak wygląda doprowadzenie dźwięku do komputera. Jeśli rozumiem to USB służy wyłącznie jako źródło
@gofr: 1. Nie korzystam z produktów Apple więc nie wiem jak jest z tą kompatybilnością, ale jeżeli producent zapewnia to powinno być wszystko w porządku. W końcu to oni aktualizują sterowniki, a sklep może mieć już dawno stary opis, zresztą wszyscy się zabezpieczają, że takie opisy produktów nie są wiążące i zastrzega się możliwe błędy.

2. Jeżeli pytasz o uniwersalny pojemnościowy wielkomembranowy to takim klasykiem jest Audio-Technica AT2020. Z małomembranowych bardzo
@NeXIcE: co do celu - przepraszam za bycie mało precyzyjnym i dzięki za pełną odpowiedź. Dążę do podłączenia gitary elektroakustycznej i mikrofonu pojemnościowego. Dla rozwiania ostatnich wątpliwości:
1) Jak mniemam, TRS 1/4 to standardowy gitarowy jack 6,3 mm (czyli tak jak w linku wyżej)?
2) Rozumiem, że kabel 2 x XLR symetryczny (domyślam się, że "standardem" jest żeński <--> męski) jest bardzo powszechny do podłączenia mikrofonu i to ten typ, który
@gofr: 1. Tak, TRS to potocznie Jack, 1/4 to duży, 1/8 to mały, liczone w calach bodajże. Chociaż sam strzeliłem gafę, nazwa bierze się od "Tip", "Ring" i "Sleeve", które znajdziesz na złączu. TRS ma ten dodatkowy pierścień więc też dwa kanały i może nim iść sygnał symetryczny, TS go nie ma i taki właśnie stosuje się w gitarach, taki jak podałeś w linku, widać na zdjęciu.

2. No tak, także
@gofr: Jeszcze co do kanału który podałeś, ludzie za niego odpowiedzialni naprawdę mocno się starają, ale trzeba z ich materiałami uważać - praktycznie w każdym filmie jest coś przemilczane, przekręcone lub po prostu źle nazwane mieszając różne terminy. Sprawia to trochę wrażenie jakby nagrywali spontanicznie zamiast przygotować tekst, scenariusz i wyjaśnić konkretnie dane zagadnienie. Choćby tutaj, zasilanie nazywa się Phantom +48V, nie samo 48, nie każdy mikrofon go potrzebuje, niektóre można
@NeXIcE: rozumiem, ale mam w zwyczaju weryfikować z innymi źródłami więc ten kanał jako chociaż "wprowadzenie" jest dla mnie ok. Dzięki za Twój czas. Pozdro