Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy pies odszedł dzisiaj około jedenastej... W maju skończyłaby 14 lat. Jak na owczarka, żyła i tak ponad średnią.
Jak widzicie, nie ma przedniej łapy. Straciła w wyniku amputacji (rak), gdy miała 12 lat. Wcześniej miała usuwane sutki (nowotwór). Na starość ogłuchła i zaczęła mieć problemy z sercem.

Celebrujmy każdą chwilę spędzoną ze swoimi zwierzakami, bo nie ma ich dużo tak naprawdę. Jedyną wadą psów jest to, że żyją krócej niż my.

#pokazpsa #psy #zwierzaczki
Y.....e - Mój pierwszy pies odszedł dzisiaj około jedenastej... W maju skończyłaby 14...

źródło: comment_cmy5iFuYl7CDcLThLfR9xKPinYtV42iB.jpg

Pobierz
  • 29
@Magromo: nie mam pojęcia :( Pocieszam się tym, że każdy umrze. Wczoraj nawet o tym pisałam z pewnym Mirkiem. Średnia wieku owczarków niemieckich to 10-13 lat (internety tak mówią), więc ona i tak żyła ponad średnią. Los był łaskawy dla niej skoro tak :(
@migdalll: dzięki, już mi lepiej trochę. Mam jeszcze drugiego psa, więc trochę lżej jakby...
@mars83: Kiedyś tak. Ale debile hodowcy tak mocno wpłynęli na tą rasę, że teraz trafić owczarka bez wad genetycznych to sztuka. Większość ma problemy z matowieniem oczu i dysplazją stawów biodrowych.

Wiele dolegliwości wspólnych dla Owczarków niemieckich stanowi wynikową chowu wsobnego, który do niedawna był traktowany jako powszechna metoda reprodukcyjna. Dorosły Owczarek często choruje na dysplazję stawów, która może doprowadzić do przewlekłego zapalenia stawów.


http://psy-pies.com/artykul/choroby-owczarkow-niemieckich,818.html
@YouMadeMe: Piękna psina. Moją musieliśmy uśpić ponad 2 lata temu, bo już nie dawała rady z rakiem. Ale żyła ponad 12 lat, więc też ponad swoją bokserską średnią. Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie mieć teraz innego psa, podobnie jak moja rodzina; żaden pies jej nie zastąpi.
Trzymaj się Mirabelo, to jest naturalne i musimy się z tym pogodzić :-(