Wpis z mikrobloga

tak w temacie

Wpada koleś w kominiarce do banku ze spluwą i drze się:
-Na glebę #!$%@? wszyscy! To jest napad! Co się gapisz? Ryj do gleby!
Podchodzi do babeczki do okienka:
- Dawaj hajs!
- Ale proszę pana! Tu nie ma pieniędzy!
- Jak to nie ma pieniędzy, to jest bank! Że niby co jest za tym sejfem?
- To jest bank spermy.
- Otwieraj ten sejf!
Babka otwiera i rzeczywiście,
@marianoitaliano: miałem na myśli, że mieszkając sobie w Szwajcarii zakładasz sobie konto w szwajcarskim banku i nikt poza Tobą i bankiem nie ma pojęcia o tym koncie i w żaden sposób nawet rząd nie ma prawa się o nim dowiedzieć.
To co Ty mówisz nie do końca jest prawdą, dwa lata temu po dwóch latach negocjacji Szwajcaria ujawniła finanse obywateli USA ichniejszemu rządowi.
W ten sposób złamano tradycję tajemnicy finansowej Szwajcarii.
@marianoitaliano: babka chyba nie wie jak dziala komornik ;) jezeli siedzi jej na koncie, to niech idzie do pracodawcy z oswiadczeniem, ze nie zgadza sie na wyplate wynagrodzenia na konto i bedzie dostawala do reki, komornik nic nie zabierze, a jezeli ma komornika w firmie to nic nie zrobi, chyba, ze sie dogada o umowe na najnizsza krajowa :P
@marianoitaliano: Napad na bank
-Jeden z bandytów podchodzi do zakładnika i pyta się
-Widziałeś coś ?
-Tak-odpowiada i dostaje kulkę
Podchodzi do drugiego i pyta się
-Widziałeś coś ?
-Tak-odpowiada i dostaję drugą kulkę
-Podchodzi do mężczyzny i pyta:
-Widziałeś coś
-Nie,nic nie widziałem,ale moja żona wszystko widziała,tam stoi o tam.
I co masz bank Spermy-Marysi ( ͡ ͜ʖ ͡)
@marianoitaliano: Nie wiem jak to działa ale US chciał ode mnie za 2 zapomniane mandaty ściągnąć kasę to info o zajęciu środków za każdym razem wysyłali do kompletnie innego banku niż mam swoje konto.
@gaily: jak us to poborca skarbowy a nie komornik. Ogólnie z tego co wiem to działa tak że wysyłają zapytania do banków i czasem zdarza się tak że przeoczą jakieś konto...

poza tym jest jeszcze coś takiego jak kwota wolna od zajęć komorniczych (tylko komorniczych)

kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym obecnie wynosi 11827,05 zł. Trzeba jednak pamiętać, że jest to kwota jednorazowego zwolnienia w przypadku danej egzekucji - nie