Wpis z mikrobloga

@Pippo: Sikhowie to nie tak do końca hindusi. ;)
W dodatku to akurat bardzo przyjemna religia, przynajmniej dopóki ktoś nie próbuje nie będąc Sikhiem się z takowym lub takową związać.

@Ginden: Tak swoją drogą zawsze mnie zastanawiał totalny brak rozpoznawania nacji po wyglądzie. Przecież (już pomijając ubiór, który jest oczywisty) to nawet w Indiach są dość znaczne różnice w wyglądzie między różnymi obszarami kraju, ale do arabów/persów/Turków to oni w
@alfka: Ale to mam wrazenie ze tylko ludzie ktorzy w Polsce cale zycie przesiedzieli.
Ja daje rade odroznic np Koreanczyka/Japonczyka od Chinczyka czy Taja, juz nie mowiac o Hindusach do Turkow czy Sikhow. Chodzi chyba o to, ze jak sie oglada tylko polskie mordy to pozniej ciezko odrozniac innych.
@loczyn: Ja właśnie zauważyłam, że sporo ludzi ma z tym problem. Chociaż to też może wynikać z tego, że po prostu nie obserwują specjalnie ludzi dookoła, albo nawet i tv.
Inna sprawa, że dla części ludzi każdy mieszkaniec Afryki, powiedzmy z rozciagnieciem na Bliski Wschód (albo się stamtąd wywodzący) to murzyn albo arab i innej możliwości nie przewidują.
w Indiach są dość znaczne różnice w wyglądzie między różnymi obszarami kraju, ale do arabów/persów/Turków to oni w ogóle nie są podobni w żaden sposób.


@alfka: Ale Pakistańczycy są stosunkowo podobni do ludzi z Indii i mówią ze zbliżonym, ciężkim do zrozumienia akcentem