Wpis z mikrobloga

5 371 - 1 = 5 370

Tytuł: Hyperion
Autor: Dan Simmons
Gatunek: science fiction
★★★★★★

Książka oparta na świetnym pomyśle, intrygująca, choć momentami trochę nudna (szczególnie początek). Generalnie potencjał ogromny, opinie w internecie entuzjastyczne. Niestety zakończenie to jedna wielka porażka. Po jego przeczytaniu czułem się wręcz oszukany i w tej chwili chyba nie mam ochoty czytać dalszego ciągu.

#bookmeter
Pobierz ostoja - 5 371 - 1 = 5 370

Tytuł: Hyperion
Autor: Dan Simmons
Gatunek: science f...
źródło: comment_7F88FoS8zW2aFcelRe5oCnxN7gGoBQC2.jpg
  • 10
@ostoja: Przypomniałem Ci o dodaniu? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@wytrzzeszcz: pewnie chodzi o grobowce czasu i bajdurzenie o czasie.

Cholera, ja to chyba lubię nudne książki. Co by mi się nie podobało i jak bardzo,to słyszę, że dłużyzny etc. (gdzie dla mnie to zalety bo zżywam się z książką w tych momentach najbardziej). Poza tym jeśli komuś przeszkadza 15stron filozofowania czy opisów przyrody to filmy
@arkadiusz-molenda: nie, akurat wczoraj skończyłem czytać, ale nie miałem jak dodać :) A sama książka nie jest nudna, ma tylko trochę dłużyzn. Opowiadania są zajebiste.
@wytrzzeszcz: dla mnie najfajniejsze było oparcie fabuły na opowieściach kilku pielgrzymów. Każda zupełnie inna, mogłyby w sumie stanowić fajny zbiór opowiadań. Szkoda, że autor nie zamknął tego jakimś fajnym zakończeniem.
@bardakon: to mógł napisać Hyperion tom I i Hyperion tom II. Trochę to #!$%@?ące jak czytasz książkę 600+ stron i okazuje się, że autor nie zadał sobie trudu zamknięcia jakichkolwiek wątków. Deadline u wydawcy go gonił? Może kiedyś przeczytam drugą część i uznam, że to zajebista seria, ale Hyperion jako pojedyncza książka to dla mnie zmarnowany potencjał.
@ostoja: No to przecież jest tom 2 i 3 i nawet 4. To że są inne nazwy nie znaczy, że to nie jest bezpośrednia kontynuacja. Chyba zawsze tak jest, że nadają inne tytuły. Zacznij czytać od razu 2 póki masz w pamięci te wątki bo to jest rozdzielone na kolejny tom tylko po to, żeby dało się to w rękach utrzymać.