Wpis z mikrobloga

Siemka, jestem początkującym graczem, więc wybrałem państwo Kastylia. Rozwijam się dosyć dobrze, za kilka lat powstanie Hiszpania, gdyż mam już wszystkie niezbędne do tego regiony. Mam już jedną kolonię w Afryce i kilka w Ameryce Południowej. Wydaje mi się że zaniedbałem trochę politykę międzynarodową, Sojusz trzymam z Portugalią mam z nim stosunki 200. Stawiałem się na każdą wywołaną przez nich wojnę. Ostatnio Francja cały czas wypowiada mi wojnę, tu muszę zaznaczyć, że są dosyć silni i z nimi nie wygram. Oczywiście mój wieloletni sojusznik, który potrafi wyzwać kolejną potęgę Anglię zlewa sprawę i zostawia mnie samego. Spoko, ch*j im w dupę, ale zaraz potem mnie atakują i już w ogóle nie daję rady. Co radzicie mi robić, próbowałem we wcześniejszym save polepszyć stosunki z Francją ale to wszystko na nic, bo i tak wypowiadają mi wojnę. Mam rok ok 1510. Pomóżcie!!!
#eu3 #europauniversalis
  • 3
@BoTakChce: Anglia jest bezużyteczna w niemal każdej strategii, olej ich ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spróbuj zaprzyjaźnić się z Austrią, jako katolicy (obstawiam że obaj pozostaniecie katolikami) powinniście się dobrze dogadać i nie będziecie sobie wchodzić w drogę.
@BoTakChce: Zjedz Portugalię. Nie rozumiem po co Hiszpania miałaby tolerować to państewko na swoim półwyspie. Chyba, że można dostać PU nad nimi jakoś.
Historycznie tak było.
@Nikron: Właśnie się nad tym zastanawiam, będzie trochę ciężko, na ok 1520rok mam w Europie ok 35K Wojska, z czego bardzo szybko giną w walkach. Wojsko staram się na bieżąco modernizowac, budżet na wojsko w czasie wojny też maksymalne. Skumalem się z Austrią i razem z nią przejmuję tereny Italii.