Wpis z mikrobloga

@Helsantonio_Montes: chcę móc puścić sobie coś w tle, żeby do tego brzdękać i słyszeć zarówno tą puszczoną w tle ścieżkę jak i swoją gitarę na słuchawkach. Zawsze grałem tylko na normalnym piecu, stąd mój kompletny brak obeznania w tych wszystkich podach/interfejsach/podłączaniu gitary pod kompa itp itd i może dziwnie zadane pytanie.
@gadolin: Ja mam piec peavey vypyr 15 i kabel jack-jack 3.5' podpinam pod wyjscie sluchawkowe w piecu kabel i do wejscia liniowego w pc i sobie gram na giymtarze, odpalam backingtracki jakie chce na yt i gram do czego chce
@gadolin: do grania z podkładem często gram na sucho bez pieca, w lewym uchu mam backing track -ze słuchawki - polecam dobrej jakości np akg - są elastyczne dzięki czemu można odgiąć jedną stronę, a drugie ucho wyłapuje dźwięk gitary. W ten sposób możńa grać na naprawdę małej głośności, nikomu nie przeszkadzać i doskonale słyszeć jak dany dźwięk gitary brzmi na tle akordu z podkładu
@gadolin: W tym sensie, żeby zamienić wzmacniacz i kostki na ich cyfrowe odpowiedniki, wirtualne wzmacniacze. Przykładowe programy takie jak Guitar Rig czy Amplitube zajmują się wszystkim, od efektów, poprzez wzmacniacz, a na symulacji mikrofonów kończąc. Interfejs audio jest potrzebny do tego, żeby wprowadzić do komputera sygnał dobrej jakości przez wejście instrumentalne, resztą zajmuje się oprogramowanie. Przez to, że sygnał jest od razu w komputerze nie ma najmniejszego problemu żeby grać z