Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo

WY1728 appreciation thread

Które drożdże mają przyjemny, delikatny profil smakowy, bardzo ładnie podkreślający słody? WY1728.
Które drożdże flokulują tak bardzo, że po wyłączeniu mieszadła magnetycznego starter klaruje się w oczach? WY1728.
Które drożdże są tak potężne, że wystartowanie w /11 stopniach celsjusza/ RISa mającego około /26blg/ zajęło im ok 10 godzin? WY1728.
Które drożdże potrafią, according to the internet, potrafią przefermentować ale w ciągu /dwóch dni/? WY1728.

W tym temacie każdy wpisuje czemu uważa że WY1728. to najlepszy szczep drożdży, historie, zdjęcia i wspomnienia związane z nimi również mile widziane.
  • 6
@iczi: Między innymi Listonosz zachęcił mnie do spróbowania ich - teraz zerknąłem na jego recenzje i ręce opadają, wielcy smakosze craftów i eksperci wszędzie, krytykujący /mild/ za 'wodnistość' i brak goryczki, nie wiem czy śmiać się czy płakać.
@iczi: Ot dobrze zrobiony, gatunkowy mild. Nie wiem jak blade pojęcie o piwie trzeba mieć, żeby po czymś co ma 8blg spodziewać się pełnego słodowego ciała i jednocześnie być na tyle pewnym siebie, żeby brać się za pisanie recenzji. :D