Wpis z mikrobloga

Narzekamy, że buduje się teraz mnóstwo orlików i placów zabaw, a dzieciaki nie są nimi zupełnie zainteresowane. W biednych dzielnicach można tylko pomarzyć chociażby o fragmencie trawnika, który można by zaadaptować na boisko. Jedynym miejscem zabaw pozostają ulice i podwórka, niezdarnie przystosowywane do skromnych potrzeb.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
punkgrrl - Narzekamy, że buduje się teraz mnóstwo orlików i placów zabaw, a dzieciaki...

źródło: comment_zenbK9dD07Nryk1XuiJA0jTfMOrvJE8P.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@punkgrrl: łooo to takie typowe gadanie "a za moich czasów młodzież była inna" xD pewnie że była bo zawsze jest, ale akurat na boiskach czy placach zabaw wciaz pełno dzieciaków. Kiedyś miałem taki plac pod balkonem. Od 7 rano do 21 wieczorem ciagłe prucie japy :-)
  • Odpowiedz
@punkgrrl: przecież w całej Łodzi jest od groma Orlików, najwięcej w Polsce (przynajmniej kiedyś tak było, nie wiem czy wciąż aktualne). Gdzie więc niby dzieci mogą "tylko pomarzyć o fragmencie trawnika"?
  • Odpowiedz
  • 1
@punkgrrl: juz nie przesadzaj , wystarczy wyjsc z kamienicy i orlik bedzie w promieniu 500-800m. poza tym ta rysowana bramka jest pewnie starsza od Ciebie
  • Odpowiedz
Gdzie więc niby dzieci mogą "tylko pomarzyć o fragmencie trawnika"?

@Estilio:

wystarczy wyjsc z kamienicy i orlik bedzie w promieniu 500-800m

@Crisu:

no akurat tutaj chyba Was nieco fantazja ponosi. Śródmieście czy Stare Polesie jest pod względami trawników czy boisk stosunkowo biedne.
  • Odpowiedz
no akurat tutaj chyba Was nieco fantazja ponosi. Śródmieście czy Stare Polesie jest pod względami trawników czy boisk stosunkowo biedne.


@Leniek: No dobra ale stwierdzenie, że dzieciaki nie mają gdzie kopać piłki jest co najmniej na wyrost.
A swoją drogą 15 lat temu też grałem na takiej bramce w króla ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tak się chyba ta gra nazywała)
  • Odpowiedz
@ksaler: @support: Uprasza się o czytanie ze zrozumieniem. Nie napisałam, że ja tak twierdzę, tylko że jest to powszechna opinia, również tutaj.
@Estilio: @Crisu: Chyba jednak nie byliście w okolicach, których dotyczy ten wpis. To nie jest rzeczywistość osiedli mieszkaniowych. Te dzieciaki naprawdę nie mają dla siebie miejsca i to nie jest moja osobista obserwacja.
@Leniek: Nadejdzie na nie czas :P Jeśli
  • Odpowiedz